Jsme připraveni vyhodit jadernou elektrárnu do vzduchu. Ukrajina bude buď ruskou, nebo spálenou zemí, vyhrožuje ruský generálmajor

Jsme připraveni vyhodit jadernou elektrárnu do vzduchu. Ukrajina bude buď ruskou, nebo spálenou zemí, vyhrožuje ruský generálmajor
Autor fotografie: Pixabay
08 / 08 / 2022, 14:00

Ruské jednotky se zmocnily Záporožské jaderné elektrárny a navezly do jejích útrob zbraně, techniku, nákladní vozy, výbušniny a další materiály. Nyní vyhrožuje ruský generálmajor Valerij Vasiljev, že je schopen vyhodit elektrárnu do povětří, protože Ukrajina bude buď ,,ruskou, nebo spálenou zemí," jak se vyjádřil.

Neuralgickým bodem konfliktu na Ukrajině je momentálně Záporožská jaderná elektrárna, kterou obsadili již dříve ruští okupanti. Právě sem proudí zbraně, munici, nákladní automobily, výbušniny a další vojenský materiál. Výbušniny měli Rusové navíc nainstalovat do energetických jednotek elektrárny.

Z elektrárny Rusové ostřelují město Nikopol (SM informoval) a bezesporu zde využívají poziční výhody, protože pokud by Ukrajinci palbu opětovali, mohli by poškodit nebo zničit reaktory elektrárny či úložiště jaderného odpadu.

Nyní ruský generálmajor Valerij Vasiljev, velitel posádky obsazené elektrárny, jasně prohlásil, že je připraven v nespecifikovaném případě i vyhodit celé zařízení do vzduchu, což by nepochybně vedlo k jaderné katastrofě. ,,Jsme připraveni vyhodit elektrárnu do vzduchu. Toto (Ukrajina) bude buď ruskou, nebo spálenou zemí," prohlásil výhrůžně generálmajor.

Rusové využívají prostory elektrárny jako ochranu před účinnými raketovými systémy HIMARS, které Ukrajině poskytly USA. Nicméně tato taktika je v podstatě hra s ohněm, protože může teoreticky dojít v nestřeženou chvíli stejně k jaderné pohromě.


Zdroj: Twitter, Interfax

Tagy článku