Jsme ve válce s islámem. Jenom západní liberálové to nepochopili.

Jsme ve válce s islámem. Jenom západní liberálové to nepochopili.
Popisek: Ilustrační foto
17 / 10 / 2015, 06:45

Evropa si neuvědomuje, že to co se děje v současnosti v Izraeli, se může dít za několik měsíců i v evropských státech. Probíhá džihád - svatá válka muslimů proti Židům i křesťanům.

Už více než 14 dnů trvá násilí v izraelských městech a na palestinských územích. Několikrát napadli palestinští útočníci židovské obyvatele noži. Odpovědí byly zátahy izraelských ozbrojených sil. Při útocích a represivních akcích zahynuly čtyři desítky lidí, z toho 30 Palestinců.

Izrael zavádí nová bezpečnostní opatření kvůli stupňujícímu se násilí

Dr. Mordechaj Kedar není vůbec překvapen ze současné vlny teroru. „Arabové vedou svatou válku – džihád proti Izraeli. Tato válka začala před 1400 lety, když Muhammad vyvraždil stovky Židů v městě Medína“, uvedl Kedar. „Všichni, kteří křičí a spílají Židům na Chrámové hoře, kteří házejí kameny, bloky a zápalné láhve, ti, kteří Židy bodají noži nebo střílejí na ně, všichni slouží džihádu. Z jejich pohledu je to svatá válka islámu.“ (Zdroj: eretz.cz)

Krvavá série teroristických útoků v Izraeli. Obětí radikálního islámu přibývá.

Kedar dále doplnil: „Konfrontace je prezentována jako národnostní a územní, právní či jiný konflikt. To však je hluboký omyl. Ve své podstatě konflikt pramení z islámského náboženského ohně. Tento fanatický islámský náboženský oheň hoří jak v srdcích lidí, tak i v zápalných láhvích. Ve válce za nezávislost (1948-9) křičeli "zabijeme Židy‘, nekřičeli ‚zabijeme Izraelce nebo sionisty‘. Z jejich pohledu jsou židé problémem.

Podle Kedarova mínění nositelé západní kultury (Evropané, Američané) těžko chápou podstatu zápasu, neboť svět jejich pojmů se absolutně liší od světa pojmů muslimů. Jsou přesvědčeni, že hospodářská prosperita a zavedení občanských práv přispějí ke konci nepřátelství. Nejsou však schopni pochopit, co znamená síla náboženského fanatismu.“ Podle Kedarových slov „jdou jako slepí ve tmě za snem nového Středního východu. Šíleně se bojí džihádismu, neboť jako liberálové nemají vůbec možnost pojmout duchovní rozměr náboženské války a postavit se válečníkům, z jejichž úst zvučí ‚Alláh‘.“

Absolutní nepochopení dnešní reality , které tito liberálové demonstrují, vyvádí dr. Kedara z míry: “ Mnozí takoví snílkové se nás snažili přesvědčit, že je rozdíl mezi ‚zlými“ džihádisty z Hamásu a členy OOP, kde převládá hnutí Fatah. Tito prý chtějí mír a snaží se o klid. To byl a je absolutně ničím nepodložený sebeklam, který stál životy více než tisíce pěti Židů.“

Podle Kedara je pravda zcela jasná. „Celý rozdíl mezi Hamásem a OOP je, že Hamásníci zcela otevřeně a s hrdostí prohlašují, že jsou bojovníky džihádu – svaté války, kdežto část přívrženců OOP předstírá, že jimi nejsou. Takové rozdělování na ‚dobré‘ a ‚zlé‘ je fatální chybou. Všichni jsou vojáky ve svaté válce – džihádu. Někteří bojují kameny, jiní noži, další raketami, jiní fotoaparáty a další bojkotem nebo na diplomatickém poli“, uvedl dr. Mordechaj Kedar. Jaké je řešení? Prostě se přestat  ukájet planými nadějemi. Pochopit, že jsme ve válce, v níž musíme bojovat a zvítězit.“

Doktor Mordechaj je orientalista specializující se na hromadné sdělovací prostředky arabského světa. Je zván do různých izraelských i arabských televizních a rozhlasových studií, například do Al Jazeera, aby objasňoval probíhající náboženský a politický kvas v arabských zemích a zvláště pak aby komentoval palestinsko-izraelský konflikt v celé jeho složitosti. Je profesorem na Katedře arabštiny Bar-Ilanské univerzity, vědeckým pracovníkem Centra strategických studií Begina a Sadata při Bar-Ilanské univerzitě. Dr. Kedar se kromě jiných blízkovýchodních témat zabývá i studiem režimu Háfeza a Bašára Asada v Sýrii. 

Tagy článku