Jsou to lidské bytosti, pošlete je k nám, říká o uprchlících filipínský prezident

Jsou to lidské bytosti, pošlete je k nám, říká o uprchlících filipínský prezident
Autor fotografie: Flickr.com|Popisek: Rodrigo Duterte
18 / 11 / 2016, 20:00

Kontroverzní filipínský prezident Rodrigo Duterte řekl v rozhovoru pro televizi Al-Džazíru, že je ochoten přijmout uprchlíky, kterým zavírají západní státy své hranice.

Filipínský prezident řekl, že chce přijmout alespoň část uprchlíků, které západní státy odmítají. Chce to udělat proto, že podle něho Západ selhal ve snaze jim účinně pomoci.

 Duterte o uprchlících v rozhovoru pro Al-Džazíru mimo jiné prohlásil:

,,Já říkám, pošlete je (uprchlíky) k nám. My je přijmeme, přijmeme je všechny. Jsou to přece lidské bytosti. Mohou k nám kdykoliv přijít. Já je přivítám do té doby, než budeme mít plné kapacity."

Duterte se v rozhovoru tradičně vymezil vůči USA, respektive západním státům jako celku:

,,Západní státy se zdají být velmi ochotné, co se týče lidských práv, ale najednou mění kurz a říkají migrantům ne."

V rozhovoru se také zmínil o jeho nesmlouvavé válce proti drogovým dealerům. Řekl, že už je naštván z toho, že mu tolik lidí říká, aby nedopouštěl jako prezident smrti podezřelých drogových dealerů bez řádného soudu:

,,Vůbec se nestarám o to, jestli jsem pro ně (drogové dealry) ten špatný. Co pro mě oni znamenají? Jsou ničím."

Kolik by chtěl přijmout migrantů v tomto roce a v letech následujících, však prezident stomilionových Filipín v rozhovoru nezmínil.

Zdroj: aljazeera.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.