,,Jste černé ovce islámu". 300 rakouských imámů odsoudilo teroristy z IS

,,Jste černé ovce islámu&quote;. 300 rakouských imámů odsoudilo teroristy z IS
Popisek: imám
16 / 06 / 2017, 10:00

Rakouští imámové veřejně odsoudili teroristy z IS.

Islámští klerikové sepsali devítibodovou deklaraci, v níž nazývají teroristy z IS ,,černými ovcemi". Nabádají také muslimy, aby hrály větší roli ve společnosti poté, co Rakousko zakázalo zahalování tváře na veřejnosti. 300 rakouských imámů v textu odsuzují teroristy a ..extérmní" násilné činy na celém světě.

Podle nich je IS v zásadním rozporu s islámem jako náboženstvím a musí být veřejně odsouzen. 180 islámských vůdců se pak shromáždilo ve Vídni na ceremonii, kde deklaraci podepsali, 120 zbývajících potom podpořilo deklaraci přes e-mail.

Současně dokument ctí principy sekulárního státu. ,,Zdůrazňujeme dodržování ústavních principů rakouské republiky včetně rovnosti všech občanů před zákonem, pluralismus, demokracii a vládu práva," píše se v deklaraci. Ta také zdůrazňuje svobodu jako nezbytnou součást společnosti a úkol pro každou společnost za ni bojovat ,,kdykoliv a kdekoliv".

Imámové také apelují na muslimy, aby proto hráli větší roli ve společnosti, která se týká bezpečnosti země a jejích občanů. Vyzvali muslimy, aby se účastnili aktivně práce v různých sociálních oblastech.

psali jsme:

Imám v mešitě v britském Cardiffu oslavoval IS, sexuální otroctví i džihád

 

Zdroj: rt.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace