Jubilejní ročník šampionátu odstřelovačů ovládly české týmy

Jubilejní ročník šampionátu odstřelovačů ovládly české týmy
02 / 05 / 2018, 14:00

Ve dnech 23. až 27. dubna 2018 proběhl v prostorách vojenské zkušební střelnice Bzenec a vojenského újezdu Libavá jubilejní 10. roční soutěže odstřelovačů. Klání dvoučlenných týmů je určeno především vojenským odstřelovačům, ale účastní se jej i zástupci jiných ozbrojených složek nebo pozvaní hosté. Závody tohoto typu se v České republice konají již od roku 1998

Letos se šampionátu zúčastnila necelá třicítka týmů z osmi zemí jako např. Slovinsko, Finsko, Spojené státy americké, Velká Británie, Francie a další. Hlavním organizátorem soutěže byla 7. mechanizovaná brigáda, ve spolupráci se společnostmi Meopta, Česká zbrojovka a Sellier & Bellot.

psali jsme: Zlato a stříbro pro střelce České zbrojovky na Alsa Pro Cup 2018

Soutěžící absolvovali celou řadu disciplín spojených se střelbou v nejrůznějších polohách na odlišné typy cílů a rozdílné vzdálenosti. Na přípravu svých zbraní a následný výstřel byly dány časové limity, často v řádech sekund. Střílelo se i z paluby vojenského vrtulníku visícího nad terénem, z jedoucího vozidla, na cíle v neznámé vzdálenosti nebo v noci, za ztížené viditelnosti. Jednotlivé úkoly byly připraveny co možná nejrealističtěji a vychází ze skutečných událostí.

Celkovými vítězi se nakonec stali dva příslušníci policejního útvaru rychlého nasazení URNA, přičemž jejich kolegové ze stejného útvaru obsadili také třetí místo. Stříbro si pak odvezli příslušníci Vojenské policie.

psali jsme: Česká zbrojovka na 45. ročníku výstavy IWA Outdoorclassics v Norimberku

Česká zbrojovka a.s. jako sponzor závodu děkuje všem účastníkům, gratuluje vítězům jednotlivých kategorií a organizátorům za profesionální zajištění celého závodu.

 

Nepřehlédněte na Security magazínu: Technologie - nejnovější ,,vychytávky" ze světa vědy a techniky. Od futuristických zbraní až po bojové drony. S námi víte více

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.