Julian Assange: "Islámský stát založila CIA"

Julian Assange: &quote;Islámský stát založila CIA&quote;
30 / 11 / 2016, 11:15

Zakladatel WikiLeaks Julian Assange v nejnovějším prohlášení tvrdí, že vše kolem vzniku tzv. islámského státu, začalo už v roce 1979, který je podle něj "rokem nula moderní éry". A obvinil americkou CIA.

Rozhodnutí CIA a Saúdské Arábie dát miliardy dolarů do vyzbrojování bojovníků-mudžáhidů v Afghánistánu v boji proti Sovětskému svazu vedlo k vytvoření teroristické skupiny Al-Káidy. Tyto události podle něj přímo vedly k teroristickým útokům z 11. září 2001, invazi do Afganistanu a Iráku ze strany Spojených států a tím i k vytvoření IS. Zdroj: express.co.uk

"Arabské jaro" začalo před pěti lety v Tunisku, změnilo se na "arabskou zimu"

„Střední východ, íránská revoluce, saudské islámské povstání a egyptsko-izraelská dohoda z Camp Davidu – to vše vedlo nejen k současné dynamice regionálních mocností, ale rozhodně to změnilo i vztah mezi ropou, militantním islámem a světem. Povstání v Mekce natrvalo posunulo Saúdskou Arábii směrem wahábismu, což vedlo k nadnárodnímu šíření islámského fundamentalismu a americko-saúdské destabilizaci Afghánistánu," uvádí Assange.

„Invaze SSSR do Afghánistánu způsobila, že Saúdská Arábie a CIA tlačily miliardy dolarů mudžahedínům jako součást Operace Cyclone, to podnítilo vzestup Al-Kajdy a eventuální zhroucení Sovětského svazu. V roce 1979 se proud islamizace rozšířil do Pákistánu, kde byla vypálena americká ambasáda a pákistánský premiér Zulfikar Alí Bhutto byl popraven."

Íránská krize s americkými rukojmími smrtelně podkopala pozici Jimmyho Cartera, kvůli čemuž byl prezidentem zvolen Ronald Reagan tvrdí Assange a dodává „Vzestup Al-Káidy nakonec vedl k útokům z 11. září 2001, což způsobilo americkou invazi do Afghánistánu a Iráku a více než deset let války, na jejímž konci byl vybudován ideologický, finanční a geografický základ pro IS."

Americký velvyslanec zlynčován, znásilněn, uvláčen v nočních ulicích. Musel zemřít tak strašlivou smrtí?

Zvolení Margaret Thatcherové jako britské premiérky a havárie americké jaderné elektrárny Three Mile Island jsou některé z incidentů „zlomového roku" 1979. Stejný rok Irská republikánské armády (IRA) zabila Lorda Mountbattena, bratrance britské královny Alžběty. „V roce 1979 se zdálo, že se krev nikdy nezastaví," tvrdí Assange. „Desítky zemí prožily atentáty, převraty, vzpoury, bombové útoky, politické únosy a války za osvobození," dodal. Zdroj: globe24.cz 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace