Juncker: "Budou další referenda. Británie musí odejít co nejdřív"

Juncker: &quote;Budou další referenda. Británie musí odejít co nejdřív&quote;
Autor: YouTube/screenshot|Popisek: Předseda Evropské komise Jean-Claude Juncker
25 / 06 / 2016, 12:15

Předseda Evropské komise Jean-Claude Juncker se obává, že po Británii budou následovat další referenda o setrvání v Evropské unii i v dalších členských zemích. Řekl to v rozhovoru, který poskytl německému deníku Bild.

Přijdou další referenda

Další referenda se podle Junckera nedají vyloučit, protože "populisté obyčejně nevynechají jedinou příležitost, aby nadělali spoustu povyku kvůli tomu, aby získali nové příznivce pro svou protievropskou politiku".

Vývoj v Británii podle něj ale může tyto hlasy rychle utišit. "Může se totiž rychle ukázat, že se Británii vedlo v EU lépe - hospodářsky, sociálně i zahraničněpoliticky," uvedl Juncker a dodal, že "po odchodu Británie bude hrát Německo "ještě důležitější roli". Obavy, že by mohla být unie v budoucnu řízená osou Paříž-Řím-Madrid ale odmítl. (ČTK)

Dosavadní lídři Evropské unie svou snahou o větší integraci ve skutečnosti způsobují větší desintegraci. Reakcí na brexit by proto mělo být odstoupení předsedy Evropské komise Jeana-Clauda Junckera i všech eurokomisařů, tvrdí v textu pro HlídacíPes.org Aleš Rozehnal. 

Británie musí z EU odejít co nejrychleji

"Britové se rozhodli, že chtějí opustit Evropskou unii, tak nemá žádný smysl čekat až do října, aby se pokusili jednat o podmínkách svého odchodu," řekl Juncker v rozhovoru pro německou televizní stanici ARD. "Chtěl bych, abychom mohli začít hned," dodal a doplnil "Není to přátelský rozvod, ale stejně to ani nebyla žádná velká láska." 

Cameron včera dopoledne po vyhlášení výsledků čtvrtečního referenda, ve kterém převládl názor stoupenců brexitu, řekl, že v říjnu z funkce odejde a že rozhovory právě podle článku 50 by měl formálně spustit až jeho nástupce na podzim. Cameronův možný nástupce a stoupenec brexitu Boris Johnson také řekl, že není důvod v této záležitosti spěchat.

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace