Juncker: EU a USA nejsou nepřátelé, ale spojenci

Juncker: EU a USA nejsou nepřátelé, ale spojenci
Popisek: Jean-Claude Juncker
25 / 07 / 2018, 20:00

Brusel - Spojené státy a Evropská unie nejsou nepřátelé, ale spojenci.

Před jednáním s americkým prezidentem Donaldem Trump to dnes novinářům v Bílém domě řekl předseda Evropské komise Jean-Claude Juncker. Trump vyjádřil přesvědčení, že z jednání vzejde něco "velmi pozitivního". Juncker a Trump budou jednat o stavu a budoucnosti obchodních vztahů USA a Evropské unie.

"Jsme blízcí partneři, spojenci, nejsme nepřátelé," uvedl Juncker ve zjevné reakci na nedávná slova prezidenta Trumpa, který označil Evropskou unii za jednoho z mnoha nepřátel, které Spojené státy mají. Šéf Bílého domu tehdy dodal, že na mysli má zejména oblast obchodu. Juncker přiletěl do Washingtonu jednat právě o vzájemném obchodu EU a USA.

Trump před setkáním Junckera označil za "velmi chytrého a velmi tvrdého chlapíka". Od setkání s ním podle svých slov očekává něco "velmi pozitivního". "Chceme reciprocitu," zdůraznil prezident.

Debata Junckera s Trumpem se podle očekávání soustředí na obchodní spor vyvolaný celním zatížením evropského zboží, který hrozí vyústit v transatlantickou celní a obchodní válku.

Nepřehlédněte na Security magazínu: Technologie - nejnovější ,,vychytávky" ze světa vědy a techniky. Od futuristických zbraní až po bojové drony. S námi víte více

 

Zdroj: ČTK

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace