Juncker: Evropa potřebuje silnou německou vládu víc než kdy jindy

Juncker: Evropa potřebuje silnou německou vládu víc než kdy jindy
Popisek: Jean-Claude juncker
25 / 09 / 2017, 19:00

Evropa v nynější složité světové situaci potřebuje více než kdy jindy silnou německou vládu schopnou aktivně utvářet budoucnost kontinentu, řekl dnes německé kancléřce Angele Merkelové šéf Evropské komise Jean-Claude Juncker. Předseda unijní exekutivy ráno telefonicky blahopřál Merkelové k historickému čtvrtému vítězství v řadě v nedělních německých parlamentních volbách. O telefonátu a také o písemném blahopřání informoval novináře mluvčí komise Margaritis Schinas.

V dopise německé kancléřce Juncker podle Schinase vyjádřil své přesvědčení, že nadcházející jednání o nové německé koaliční vládě ke vzniku silného kabinetu v Berlíně přispějí.

Volby v Německu vyhrála konzervativní unie CDU/CSU kancléřky Merkelové, která ale utrpěla ztráty, stejně jako její dosavadní koaliční partner, sociální demokracie (SPD) na druhé příčce. Nejvýznamnější političku současné Evropy tak doma čekají nejspíš komplikovaná vyjednávání o koalici s liberální FDP a Zelenými. V novém Spolkovém sněmu bude přitom třetí nejsilnější stranou protiunijní, protiimigrační a protiislámská Alternativa pro Německo (AfD).

"Je třeba rozlišovat mezi těmi, kdo zpochybňují naše konkrétní politiky, od těch, kteří se snaží Evropskou unii zničit," poznamenal k tomu dnes Schinas. Je proto podle něj třeba hledat skutečné odpovědi na problémy, které lidi v EU znepokojují. "Je také třeba postavit se populistickým prohlášením a vysvětlovat Evropu lépe," poznamenal.

Propad SPD je zklamáním pro jejího lídra a někdejšího předsedu europarlamentu Martina Schulze, Junckerova dlouholetého přítele a na evropské úrovni jednoho z nejbližších spoluhráčů. "Předseda (Evropské komise) se Schulzem mluvil telefonicky. K přátelům je velmi loajální," podotkl dnes Junckerův mluvčí Schinas.

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace