Juncker prý není pomstychtivý, ale zrádce si zapisuje

Juncker prý není pomstychtivý, ale zrádce si zapisuje
03 / 08 / 2016, 10:00

„Mám takovou malou černou knížečku, do které po třicet let zapisuji jména lidí, kteří mě zradili", řekl Juncker.

Předseda Evropské komise Jean-Claude Juncker si před lety pořídil „malou černou knížku“, do které zapisuje jména lidí, kteří ho zradili, píše britský The Guardian s odkazem na belgická média.

Šéf Evropské komise Juncker: "Alkoholik nejsem, nelíbám koho potkám a taky neodstoupím"

Juncker své knížce říká „Malý Maurice". List Guardian píše, že v době, kdy byl Juncker po dobu 18 let starostou Lucemburku, mohl někomu touto knížkou pohrozit: „Buď opatrnější. Malý Maurice je připraven".  Podle jeho slov není tento zápisník plný, protože „lidé ho zrazují jen zřídka" a dodal "Nejsem pomstychtivý, mám ale moc dobrou paměť."

"Zrádce evropské bezpečnosti" vzkazuje státům EU: "Kvůli útokům nesmíte odmítat uprchlíky."

Média spekulují, zda je na Junckerově seznamu jméno jednoho z vůdců kampaně za odchod Británie z Evropské unie Nigela Farage, který na Junckera roky v europarlamentu útočil. Rovněž by tam mohla být jména bývalého britského premiéra Camerona, předsedy maďarské vlády Orbána nebo dalšího předního odpůrce EU v Británii a současného ministra zahraničí Johnsona.

A možná je mezi nimi i jméno českého ministra zahraničí Zaorálka nebo europoslance Zahradila. Určitě však v Malém Mauricovi nebude jméno českého premiéra Sobotky, který Junckera "důrazně žádal", aby ve své funkci určitě zůstal. Pozn. redakce

Zdroj: cz.sputniknews.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace