Juncker v projevu o stavu EU přijde s řadou konkrétních návrhů

Juncker v projevu o stavu EU přijde s řadou konkrétních návrhů
Autor: flickr.com (CC BY-NC-SA 2.0)|Popisek: Jean-Claude Juncker
12 / 09 / 2018, 07:30

Řadu konkrétních iniciativ mířících například k lepší ochraně vnější hranice EU a rychlejším návratům migrantů zpět, odkud přišli, dnes v Evropském parlamentu představí předseda Evropské komise Jean-Claude Juncker. Konkrétní návrhy bodů, které Juncker dnes představí, komise zveřejní buď rovnou dnes nebo v několika následujících dnech.

Mnohé z nich by totiž chtěla mít schválené ještě před evropskými volbami v květnu příštího roku. Dnešní poslední Junckerův projev o stavu EU před europarlamentem by tak měl být "pozitivní" a bilanční jen zčásti.

Juncker, který na textu pracoval po řadě konzultací s evropskými politiky i členy komise do poslední chvíle, by mohl přijít také s iniciativami zaměřenými například na rychlé odstraňování teroristického obsahu ze sociálních sítí nebo na posílení pravomocí úřadu evropského žalobce v boji proti financování terorismu.

Šéf komise, která v této věci vede vleklé spory s Polskem a Maďarskem, by ovšem mohl zmínit i otázku potřeby vlády práva v zemích unie. Před blížícími se eurovolbami na jaře příštího roku by též mohl upozornit na potřebu zajistit, aby byly skutečně svobodné a voliči nebyli vystaveni například dezinformačním kampaním či nebyla k politické agitaci zneužívána jejich osobní data.

 

Zdroj: ČTK

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace