K čemu je užitečný Edge computing a jaké přináší benefity?

K čemu je užitečný Edge computing a jaké přináší benefity?
Autor: pixabay.com
07 / 10 / 2020, 08:30

Edge computing je sice poměrně novým pojmem ve světě IT, ale zájem o něj poměrně rychle roste. Firma Schneider Electric má jedinečnou pozici pro podporu požadavků na Edge pomocí řady řešení a možností, které lze nakonfigurovat tak, aby vyhovovaly specifickým požadavkům zákazníka.

Firmy všech velikostí procházejí transformací ve snaze vyhovět poptávce dnešního světa, který požaduje, aby byly stále online, stále dostupné. Výsledkem je přesun IT systémů blíže ke zdrojům sbíraných dat, na takzvaný okraj. Tento trend, nazývaný Edge computing, představuje nové výzvy s mnoha distribuovanými systémy v lokalitách, které nesplňují nové požadavky na kybernetickou a fyzickou bezpečnost a v prostředích, které nejsou optimální pro stávající IT systémy.

Edge computing je sice poměrně novým pojmem v oblasti IT, nicméně o jeho zavedení rychle roste zájem. Jedná se o procesování dat v místě, nebo blízko místa vzniku těchto dat. V místě, kde jsou tato data využívána, a to proto, aby došlo k vylepšení doby odezvy s ohledem na propustnost sítě a latenci. Z těchto i dalších důvodů se čím dále více přesouvají početní výkony na Edge.

Mezi hlavní přednosti Edge computingu patří zejména ekonomická úspora, snížení latence, lepší bezpečnost a správa či analýza dat na okraji sítě, která může být přínosná pro další návazné operace. Edge computing je tak použitelný v mnoha segmentech, ať už hovoříme o maloobchodu, výrobě, telekomunikaci či státní správě, a lze předpokládat, že jeho potenciál naroste v budoucnu v dalších odvětvích. V rámci státní správy najde Edge computing vhodné využití například při řízení dopravy, v telekomunikacích v síti 5G, a v budoucnu může být užitečný při zavádění autonomních obchodů.

Společnost Schneider Electric nabízí Edge řešení pro každý scénář a každé prostředí. Pro průmyslové prostředí to jsou například Mikro Datová centra, pro komerční a kancelářské prostředí Row Data Centers či Modulární All-in-One Datová Centra, pro IT prostředí jsou pak využitelné třeba již zmíněná Mikro Datová Centra nebo Row Data Centers.

Schneider Electric má jedinečnou pozici pro podporu požadavků na Edge pomocí řady řešení a možností, které lze nakonfigurovat tak, aby vyhovovaly specifickým požadavkům zákazníka. Schneider Electric disponuje sadou nejlepších nástrojů pro konfiguraci řešení pro Edge computing. Umožňuje předem sestavit standardizovaná řešení pro komplexní dodávku. Společnost má rovněž síť partnerů, kteří dokáží plně integrovat Edge řešení s předinstalovanou IT technologií.

 

O Schneider Electric

Schneider Electric je hlavní hráč v oblasti digitální transformace, automatizace a řízení energií. Poskytuje řešení pro domácnosti, budovy, datová centra, infrastrukturu a průmysl. Společnost je zastoupena ve více než stovce zemí a je nezpochybnitelným lídrem ve správě napájení, zejména u zařízení s vysokým napětím, dále v oblasti zabezpečení napájení a automatizačních systémech. Poskytujeme integrovaná efektivní řešení, která kombinují energii, automatizaci a software. V rámci našeho globálního ekosystému spolupracujeme s největší komunitou partnerů, integrátorů a vývojářů. Díky naší otevřené platformě tak můžeme zajišťovat provozní efektivitu i kontrolu procesů v reálném čase. Věříme, že skvělí lidé a partneři dělají ze Schneider Electric stejně tak skvělou společnost a že máš závazek vůči inovacím, rozmanitosti a udržitelnosti zaručuje, že heslo Life is on platí všude, pro každého a v každém okamžiku. Více na www.se.com

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace