Prodej akcií slavné firmy Kalašnikov do soukromých rukou schválen

Prodej akcií slavné firmy Kalašnikov do soukromých rukou schválen
Autor fotografie: Kalashnikov Group|Popisek: Ilustrační obrázek
07 / 02 / 2017, 16:15

Možnost prodeje akcií Kalašnikova soukromým investorům schválila správní rada ruské státní korporace Rostec.

Prodej akcií Kalašnikov Group investorům Andreji Bokarevovi a Alexeji Krivoručkovi byl předložen k projednání v dozorčí radě za souhlasu správní rady státní korporace Rostec. Množství cenných papírů, které mají být prodány je 26 % mínus jedna akcie.

"V případě, že bude proces schválen, bude akciový podíl soukromých investorů v Kalašnikov Group zvýšen na 75 % mínus jedna akcie. Státní korporaci zůstává blokační podíl ve výši 25 % plus jedna akcie," uvedl generální ředitel Rostecu Sergej Chemezov.

Podle představitelů státní korporace, strategie rozvoje Rostec 2025 předpokládá zapojování soukromých investorů. Rostec v současné době vlastní 51 % akcií Kalašnikovu. Bokarev a generální ředitel Kalašnikov Group Krivoručko si ponechají 49 % akcií koupených v roce 2014 za 1,3 miliardy rublů.

Kalašnikov Group je největším ruským výrobcem vojenských automatických a odstřelovacích pušek, naváděných projektilů, přesných zbraní a široké škály civilních výrobků, včetně loveckých pušek a brokovnic, sportovních pušek, strojů a nářadí. Firma exportuje své výrobky do více než 27 zemí světa. 3 nejznámější značky firmy jsou "Kalašnikov" (útočná zbraň), "Bajkal" (lovecká a civilní zbraň) a "Izhmash" (sportovní puška).

AK74M

Rostec je ruská společnost založená v roce 2007 pro civilní, vojenskou a víceúčelovou high-tech průmyslovou produkci, výrobu a vývoj. Korporace zahrnuje 663 společností, které tvoří 9 holdingových společností působících ve vojensko-průmyslovém komplexu a 6 v civilním sektoru. Rostec obsahuje i dobře známé značky jako AvtoVAZ, KAMAZ, ruské vrtulníky VSMPO-AVISMA a další. Jednotlivé firmy Rostecu se nacházejí v 60 regionech Ruské federace. Výrobky společnosti jsou dodávány na trhy ve více než 70 zemích světa. V roce 2014 měl Rostec příjem 964.5 miliard rublů. Celkové daňové závazky Rostecu na všech úrovních přesáhly 147,8 miliardy rublů.

Zdroj: Kalašnikov Group

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.