K radikálnímu islámu se v Německu začínají hlásit tisíce podporovatelů

K radikálnímu islámu se v Německu začínají hlásit tisíce podporovatelů
Autor: Spolkové ministerstvo vnitra|Popisek: Islamisté
26 / 10 / 2014, 17:45

26.10.2014 / Už 6 300 islámských extrémistů v Německu podporuje radikální islámské myšlenky.
Zdroj: Frankfurter Allgemeine Sonntagszeitung

Alespoň tento počet je znám německé kontrarozvědce. Uvedl to její šéf Hans-Georg Maassen v rozhovoru pro německou rozhlasovou stanici rbb-Inforadio. Německá kontrarozvědka podle něj odhaduje, že do konce roku to bude už 7000 extrémistů schvalujících džihád. Za poslední tři roky tak jejich počet stoupl o sto procent. A nejméně 450 extrémistů žijících v Německu se už podle informací kontrarozvědky připojilo k bojovníkům radikálního Islámského státu v Iráku a Sýrii.

Německý týdeník Frankfurter Allgemeine Sonntagszeitung dokonce uvádí, že počet německých islámistů bojujících za Islámský stát je daleko vyšší. S odvoláním na nejmenované zpravodajské zdroje týdeník tvrdí, že jejich počet může být až čtyřikrát vyšší než uvedl Hans-Georg Maassen, tedy 1800 bojovníků za islámský stát.

Popularita džihádu mezi německými extrémisty roste prý proto, že příznivcům extrémních řešení dává pocit sounáležitosti, který jim zvyšuje sebevědomí. Stává se tak lékem na jejich frustrace v německé společnosti. Lékem, který jim nabízejí radikální islámští duchovní. Tak si vysvětluje obrovský nárůst islámského extremismu v Německu kontrarozvědka.

Otevřená německá politika vůči přistěhovalcům tak způsobila zemi obrovský problém. Pro srovnání Kanada, místo posledního teroristického útoku ve jménu islámu, čelí mnohem méně početné islámské páté koloně ve své zemi. Kanadské tajné služby sledují 90 islámských extrémistů žijících v Kanadě.

Psali jsme také:

Sestřelí bojovníci islámského státu civilní letadlo? Německá tajná služba varovala poslance

Část zbraní shodili Američané bojovníkům Islámského státu místo obráncům Kobani

Pohled do života islamistů v Sýrii. Ozbrojené střety mezi Kurdy a muslimy v Německu

Islámský extremismus v Evropě aneb Evropo, budeš platit, vyhlazení je na programu! 

Islámská hrozba mění svět

Německý občan poprvé obviněn z účasti v extremistické skupině islámský stát

Francouzský ministr vnitra: stovky našich občanů bojují v teroristických skupinách islámského státu v Iráku a Sýrii

Německý ministr vnitra zakázal činnost teroristické organizace "islámský stát"

Máme extremismus pod kontrolou?

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace