K teroristickým útokům v Paříži se přihlásil islámský stát. Francie je ve válečném stavu

K teroristickým útokům v Paříži se přihlásil islámský stát. Francie je ve válečném stavu
Autor fotografie: YouTube/screenshot|Popisek: Videonahrávka IS s výhrůžkou a přiznáním k útoku
14 / 11 / 2015, 12:00

VIDEO / Islámský stát se v oficiálním prohlášení přihlásil k atentátům v Paříži

Krátce předtím Islámskému státu atentáty připsal francouzský prezident François Hollande. Prezident označil útoky, při nichž zemřelo více než 120 lidí, za válečný akt. K uctění obětí vyhlásil třídenní smutek a rovněž zvýšil bezpečnostní opatření na nejvyšší stupeň.

Hollande také řekl, že vystoupí na pondělní mimořádné schůzi parlamentu. Útoky byly podle něj naplánovány a zorganizovány v zahraničí s pomocí poskytnutou ve Francii.

Objevilo se také video s hrozbami mířícími specificky na Francii. Člen IS na nedatované videonahrávce říká, že Francie nebude žít v klidu, dokud bude pokračovat bombardování. "Dokud budete bombardovat, nebude žít v klidu. Budete se bát vyrazit i na nákup," říká arabsky muž s plnovousem obklopený dalšími muži. Vyzývá také muslimy, kteří nemohou odjet do Sýrie, aby útočili ve Francii. (Zdroj: tyden.cz)


Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.