K útoku na kopty v Káhiře se přihlásil Islámský stát

K útoku na kopty v Káhiře se přihlásil Islámský stát
Autor fotografie: Flickr.com|Popisek: Káhira
14 / 12 / 2016, 08:30

K nedělnímu atentátu na koptský kostel v Káhiře se včera přihlásila radikální skupina Islámský stát (IS).

Egypt přípravu útoků původně připsal zakázanému Muslimskému bratrstvu. O život přišlo kromě atentátníka 24 lidí a zranění utrpělo 35 osob.

Egyptské úřady útočníka identifikovaly jako Egypťana Mahmúda Šafíka Muhammada Mustafu, který byl za práci pro Muslimské bratrstvo v roce 2014 zatčen a později propuštěn. Egypt kvůli útoku vyhlásil třídenní smutek.

IS se k akci přihlásil prostřednictvím agentury Amak, blízké islámským radikálům. Útočníka organizace označila za svého "vojáka" abú Abdalláha Masrího.

Islámský stát v Egyptě působí hlavně na Sinajském poloostrově a útočí především na příslušníky ozbrojených sil. Přihlásil se ale také k akci, při níž se loni zřítilo na Sinaji ruské letadlo s 224 lidmi.

 

Zdroj: ČTK

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.