K útoku osamělého vlka v Minnesotě se přihlásil Islámský stát

K útoku osamělého vlka v Minnesotě se přihlásil Islámský stát
19 / 09 / 2016, 07:00

"Byl to voják islámského státu," uvedla zpravodajská agentura AMAQ

Islámský stát se v neděli přihlásil k odpovědnosti za včerejší útok v obchodním centru ve městě St. Cloud v Minnesotě. Alespoň to uvedla agentura Amaq News Agency, na kterou se odvolává americký deník The New York Times.

"Ozbrojen a nebezpečný"- v Texasu sílí protimuslimské nálady

FBI současně uvedla, že útok, při kterém muž oblečený v uniformě soukromé bezpečnostní agentury zaútočil nožem na nakupující v obchodním centru Crossroads Center, prošetřuje jako teroristický čin. Před útokem se islámista nejméně jednoho z napadaných ptal, zda je muslim a potom s výkřikem "Alláhu Akbar!" zaútočil.

Noční můra zpravodajských služeb - terorista jako osamělý vlk

Útok byl údajně reakcí na výzvu IS, aby jeho "vojáci"  zaútočili na občany těch zemí, které patří do "křížácké koalice", mezi které zahrnují islámští radikálové především USA. Už letos v létě mluvčí Islámského státu Abu Muhammad al-Adnani vyzval "následovníky IS" po celém světě, aby proti nevěřícím zahájili džihád. Podle něj není nutné jezdit bojovat do Sýrie a Iráku a postačuje, aby džihádisté útočili "kdekoliv to bude možné, protože nikdo z nevěřících není nevinný." 

Nenávidíme vás! Islámský stát uvedl šest důvodů, kvůli kterým vede na Západě džihád

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace