K2: S dronem na druhou nejvyšší horu světa

K2: S dronem na druhou nejvyšší horu světa
Autor fotografie: Stefanos Nikologianis (CC BY 2.0) |Popisek: Ilustrační snímek K2
08 / 08 / 2016, 14:00

K2, hora okouzlující, podmanivá, nemilosrdná. V místním nářečí baltí mají pro tento mrazivě krásný drahokam název Čhogori, neboli Velká hora. Na výpravě české horolezkyně Kláry Kolouchové vytvořil fotograf a kameraman Petr Jan Juračka výškový světový rekord s dronem DJI Pjantom 3 Advanced.

Video zachycující cestu a krásy mystické hory K2: 

Kameraman Petr Jan Juračka přinutil svůj droj DJI k letu v nadmořské výšce 6 334 m.n.m, tedy ve výšce, kde leží Camp I při cestě na K2.

Zdroj: www.klarakolouchova.cz

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace