Kadyrovci se utrhli ze řetězu? Měli zaútočit na televizní štáb a ještě znásilnit reportérku

Kadyrovci se utrhli ze řetězu? Měli zaútočit na televizní štáb a ještě znásilnit reportérku
Autor fotografie: Pixabay|Popisek: Ilustrační obrázek
01 / 02 / 2023, 12:30

Ruská novinářka Olga Zenkovová a další zaměstnanec ruské televize NTV - kameraman Arťom Jepifanov se měli dostat do jimi nezaviněné potyčky. Ukrajinská média informovala o tom, že byli napadeni v okupovaném městě Melitopol členy praporu Achmat, který tvoří nechvalně známí kadyrovci. Ruská televize NTV však fyzické napadení i znásilnění novinářky důrazně popřela a prohlásila, že dvojice vůbec nebyla v tu dobu v Melitopolu.

Byla ruská novinářka Olga Zenkovová a kameraman ruské televize NTV Arťom Jepifanov napadeni, a došlo také ke znásilnění reportérky? Ukrajinská média tvrdí, že ano. Incident se měl stát 17. ledna v hotelu Voroncovskij, kdy Zenkovovou s kameramanem údajně napadla skupina kadyrovců, přičemž mělo dojít ke znásilnění reportérky. Štáb chtěl prý natočit propagandistické video.

Mezi čečenskými bojovníky, kteří se účastnili incidentu, měl být také synovec Ramzana Kadyrova Gasan Ibragimov. Jepifanov utrpěl v důsledku útoku středně těžká zranění, skupina kadyrovců měla také sexuálně napadnout i Zenkovovou.

Celý příběh považuje ruská televize NTV za smyšlený a označila jej za ,,žvást". Zenkovová s Jepifanovem podle ruské televize v inkriminovanou dobu 17. ledna nebyli vůbec v zóně bojů. Sama Zenkovová nic o svém údajném znásilnění neví, ani je nikde nikomu nepotvrdila. Na zpřesněné informace si tak budeme muset ještě počkat.

Zdroj: Reuters

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace