Kadyrův První řád aneb čečenský diktátor se zhlédl v temné straně světa Star Wars

Kadyrův První řád aneb čečenský diktátor se zhlédl v temné straně světa Star Wars
Autor fotografie: Twitter|Popisek: Jednotky Čečenců
27 / 02 / 2022, 12:00

Několik dní zpátky se do agrese Ruska proti Ukrajině zapojil nejprve propagandisticky a posléze i vojenskými jednotkami čečenský diktátor Ramzan Kadyrov.

Zapojení do konfliktu oznámil zároveň s vypuštěním propagandistického videa, které vypadá jako když svůj veškerý čas tráví sledováním amerických Star Wars.

Posuďte sami – řady jednotně oblečených vojáků stojících v nekonečných řadách vypadají jak jako ze scén, kdy První řád ukazuje svou sílu a likviduje mírumilovné plameny Republiky.


Nebylo to ale tak jednoduché a skutečnost je více krvavá, než si čečenský vůdce myslel. Podle zpráv z fronty se jeho „ISIS like“ černé jednotky dostávají do zajetí a jeden z jeho warlordů padl v bojích u Hostomelu, konkrétně Magomed Tušajev. Ukazuje se, že pověst zabijáků slabších nestačí na odhodlané Ukrajince bránící svou zemi.

Zdroj: Twitter

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace