Kalouskův plán na záchranu TOP 09 ztroskotal

Kalouskův plán na záchranu TOP 09 ztroskotal
Autor: Flickr.com|Popisek: Miroslav Kalousek
20 / 01 / 2017, 16:00

KOMENTÁŘ

Předseda TOP 09 Miroslav Kalousek podnikl snahu, na jejímž konci mělo být zachování politické ,,konkurenceschopnosti" spojením s dalšími pravicovými stranami. Tento záměr však selhal, protože ho odmítly všechny pravicové strany.

Kalousek tak zcela jistě má necelý rok před parlamentními volbami těžkou hlavu. Dobře si uvědomuje, že TOP 09 bez Starostů a Karla Schwarzenberga, jehož kouzlo již pominulo, má jen malé šance se dostat do parlamentu. Šance chtěl zvýšit přirozeným spojením pravicových stran, které se zdá v situaci, v jaké se nyní pravice nachází, přirozené a logické. Nicméně se ukázalo, že partikulární zájmy těchto stran jsou natolik odlišné, že spojení není (zatím) možné.

Co to znamená pro TOP09? Holý boj o přežití na české politické scéně. Příčiny pádu někdejší politické komety jsou zhruba tři: 1. rozluka se Starosty, čímž TOP 09 ztrácí síť kvalitních regionálních a úspěšných politiků ,2. Karel Schwarzenberg. Ten už není předsedou strany, ale hlavně už není zdaleka tolik vidět. Jeho kouzlo mezitím značně vyčpělo, 3. postoj TOP 09 k uprchlíkům, který byl více než ,,vítačský".

V momentě, kdy je česká společnost naladěna protiimigrantsky, to byla velká politická chyba, která TOP 09 mimo jiné stála dobrý výsledek v krajských volbách. Když to všechno sečteme, docházíme k závěru, že udržet se v parlamentu bude pro TOP 09 nesmírně obtížné, protože kromě tématu ,,Antibabiš" nemá (zatím) žádné jiné, které by mohlo zaujmout nové voliče.

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace