Kam se až Švédsko dostalo? Ministryně spravedlnosti bezprizorně lže ohledně klesající kriminality a počtu znásilnění

Kam se až Švédsko dostalo? Ministryně spravedlnosti bezprizorně lže ohledně klesající kriminality a počtu znásilnění
Autor fotografie: flickr.com|Popisek: Ylva Johanssonová
09 / 03 / 2017, 16:00

Ylva Johanssonová, švédská ministryně spravedlnosti se v britské BBC pěkně odkopala.

V rozhovoru plácala takové nesmysly, že jim snad ani ona sama nevěřila. Dopustila se i vyložených lží, které vyloženě popírají švédskou realitu. Co jsme se ,,moudrého" od ministryně dozvěděli?

Johanssonová například prohlásila, že počet znásilnění ve Švédsku klesá a jde dolů. Má tedy sestupnou tendenci. Pak se sice omluvila, protože opak je pravdou, nicméně ostré kritice prakticky ze všech stran se už nevyhnula. Podle Johanssonové nemá také přímou souvislost vzrůstající kriminalita ve Švédsku se zvyšujícím se počtem migrantů v zemi. To přece ani náhodou. Ministryně spravedlnosti se domnívá, že v zemi je naopak kriminalita stále nízká a švédská společnosti, která je ,,silná", si dokáže i s touto kriminalitou poradit.

Tak nevím, jestli Johanssonová pravidelně sleduje zprávy z no-go zón či švédských předměstí, například Rinkeby, kde vládnou migrantské gangy, a i policie se sem bojí vstoupit. Otázkou je, zda ministryně záměrně mlží o těchto faktech, aby neprosákly na veřejnost, nebo o nich skutečně neví, a je úplně nekompetentní zastávat svůj úřad. Spíše je ale pravděpodobnější první varianta.

Švédští politikové zkrátka nechtějí, aby se tato hrůzná fakta dostala na veřejnost, protože by je to v očích lidí zdiskreditovalo. Johanssonová se však navíc dokázala odkopat před miliony diváků a navíc v prestižní BBC. Ukázala v plné nahotě, že situace je ve Švédsku ještě horší, než jsme si mysleli.

 

psali jsme:

Švédsko na cestě do pekla: 55 NO-GO zón

"Švédsko už není bezpečná země," říká švédský novinář. Na vině jsou přistěhovalci

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.