Kamera natáčela zloděje: za dva dny ukradli šperky za 60 miliónů liber

Kamera natáčela zloděje: za dva dny ukradli šperky za 60 miliónů liber
Autor: Redakce|Popisek: Ilustrační foto
11 / 04 / 2015, 21:30

Britský deník The Daily Mirror zveřejnil video, na kterém jsou kamerami CCTV zachyceni tři zloději, jak nerušeně o Velikonočních svátcích vybílili 70 bezpečnostních schránek.

Do londýnské depozitní banky Hatton Garden ukládají šperky klenotníci a obchodníci se zlatem a diamanty. Ve čtvrtek, jen pár minut po odchodu posledního zaměstnance, se pomocí vrtačky a těžké techniky dostal gang šesti profesionálních zlodějů přes zeď do výtahové šachty a dál k depozitním sejfům. Jak uvádí The Daily Mirror, "pracovali nepřetržitě celou noc."

Nejdřív vyřadili z provozu celý kamerový systém, ale bohužel na jednu kameru "zapomněli" (zdroj YouTube, LEAKThe Daily Mirror záznam zveřejnil:

Kamerové systémy (CCTV) instalované v objektech z bezpečnostních důvodů se stávají svědkem i důkazem nejen trestných činů, ale i tornád a povodní.

Potom postupně během dvou nocí vyloupili nejméně 70 bezpečnostních schránek. Jejich obsah postupně vynášeli v pytlích, přitom měli na sobě reflexní vesty a helmy. Majitelům způsobili škodu nejméně za 60 milionů liber (2,2 miliardy korun). Zdroj: mirror.co.uk

Policisté potvrdili, že zaznamenali spuštění alarmu v úschovně již v pátek 3. dubna těsně po půlnoci. Nikdo ale nebyl na místo poslán, aby to prověřil. Že došlo ke krádeži se zjistilo, až když se úschovna znovu otevřela po Velikonocích tento týden v úterý. (Zdroj: ceskenoviny.cz)

Zaměstnanci soukromé bezpečnostní agentury v Sydney zneužívali kamerový systém a neoprávněně šmírovali ženy, které se pohybovaly v nákupním centru.

 

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace