Kamera Samsung: počítá osoby, vede statistiky

Kamera Samsung: počítá osoby, vede statistiky
Autor fotografie: Foxstream a Samsung Techwin |Popisek: kamery s čipovou sadou WiseNetIII
15 / 12 / 2014, 14:45

15.12.2014 / Foxstream a Samsung Techwin vyvinuli aplikaci pro počítání osob pro kamery s čipovou sadou WiseNetIII.
Zdroj: Samsung Techwin Foxstream

Řešení FoxCounter je založeno na počítacím serverovém modulu FoxVigi. Do kamer integrovaná verze FoxCounter je určená pro statistické a bezpečnostní účely. Řešení je většinou používáno na hojně navštěvovaných místech a umožňuje přes webové rozhraní:

  • Identifikovat špičky v návštěvnosti.
  • Určit referenční báze (denní/týdenní/měsíční), na jejichž základě bude měřen další vývoj.
  • Informovat v reálném čase operátora o aktuální návštěvnosti místa vzhledem k jeho maximální kapacitě.

Rozhraní umožňuje zejména výpis všech dat zaznamenaných všemi kamerami v téže síti. Stačí jednoduchý webový prohlížeč a připojení k jediné kameře a operátor může snadno přistupovat ke všem statistikám a mít po celou dobu přehled o tom, kolik lidí se v budově nachází, i když má různé vstupy a východy.

kamery s čipovou sadou WiseNetIII

Čipová sada a zároveň otevřená platforma WiseNetIII DSP je jádrem nejnovější generace 1,3-, 2- a 3megapixelových HD bezpečnostních kamer společnosti Samsung Techwin. Čipová sada WiseNetIII DSP umožňuje spuštění různých špičkových aplikací, například aplikace FoxCounter, a řešení pro analýzu videa, rozpoznávání tváří a rozpoznávání registračních značek, které lze stáhnout podobně, jako se přidávají aplikace do smartphonu.

Nabízí také uživatelům možnost zvolit optimální software pro správu videa (VMS), který nejlépe odpovídá požadavkům konkrétního projektu.

Kamery s čipovou sadou WiseNetIII podporují funkci P-Iris, která optimalizuje činnost clony, pokud v záběru panují nestejnorodé světelné podmínky. Výsledkem je obraz s lepším kontrastem, jasem, rozlišením a hloubkou. P-Iris usnadňuje řešení FoxCounter rozpoznávání směru toku. Ve stropních kamerách funguje FoxCounter obousměrně. Nabízí snadno použitelné a velice přesné řešení dokonce i za proměnlivých světelných podmínek, jako je pohyblivé světlo, stíny, odlesky atd. 

Díky technologii WDR integrované do kamer s čipovou sadou WiseNetIII, která zajišťuje zvýšenou kvalitu obrazu, je výrazně omezeno rozmazávání obrazu a výsledný obraz je jasnější. FoxCounter proto dokáže optimalizovat výsledky počítání i tehdy, když jedním místem projde současně několik osob, a poskytovat odpovídající výsledky.
FoxCounter je vhodné pro prostředí, jako jsou maloobchodní řetězce, letiště, vlakové stanice, muzea, zábavní parky a další místa s vysokou návštěvností.

Je to rovněž autonomní řešení: pokud je síť odříznuta, data se ukládají přímo do kamery. Integrace se systémy jiných výrobců je také zjednodušena implementací standardních procedur pro obnovu dat.

Psali jsme také:

Stratocaching - kamera AXIS F44 zaznamenala výstup balónu do stratosféry

Panasonic uvádí novou kameru s dálkovým ovládáním AW-HE130

Chytré kamery na fotbalové chuligány - už se neschovají v davu

Panomera hlídá fotbalové stadiony

AXIS uvádí na trh síťovou kameru z nerezové oceli

Síťová kamera DINION zaznamenává obraz v rozlišení 4K ultra HD

Enkodéry - elixír mládí pro analogové kamerové systémy

Axis představuje inovativní dohledové řešení se zorným polem 360° a přiblížením detailů

Full HD kamera Axis P5415-E

Tagy článku