Kamerové systémy nás sledují 24 hodin denně

Kamerové systémy nás sledují 24 hodin denně
Autor: Redakce|Popisek: Ilustrační foto
10 / 12 / 2014, 17:30

10.12.2014 / Šmírování kamerovým systémem může být někdy i výhoda, ale ne pro zloděje nebo kriminálníky.VIDEO

Jen dvě hodiny po úterní půlnoci 12. listopadu zaznamenal operační důstojník na kamerovém systému muže ležícího vedle bicyklu v Seifertově ulici na Žižkově. Silně opilý mladík upadl z kola a doslova si zdřímnul na chodníku. Podívejte se na video (zdroj: Policejní deník)

V jednu chvíli k němu ale přišli dva muži, jeden stál opodál a druhý začal cyklistu šacovat. Nejprve mu posvítil baterkou do obličeje a pak se vrhnul na jeho obsah kapes. V kalhotách nalezl mobilní telefon a MP3 přehrávač, věci si uschoval do bundy a dvojice pak mladíkovi pomohla postavit se na nohy. Okradený cyklista se dál motal na ulici a dvojice odešla směrem k zastávce tramvaje Husinecká.

Díky ostražitosti a duchapřítomnosti pracovníka operačního střediska byla na místě policejní hlídka během velmi krátké chvíle a podezřelou dvojici vzápětí dopadla ve vedlejší ulici. Jednadvacetiletý cyklista skončil s více než 2,3 promile alkoholu v dechu v nemocnici, podle záchranářů byl totiž v ohrožení života.

Zadržení ve věku 24 a 35 let skončili na služebně a vyslechli si podezření ze spáchání trestného činu krádeže. Mladší, který cyklistu šacoval, navíc čelí podezření ze spáchání trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí, na území metropole se totiž zdržoval i přes zákaz soudu vydaný v dubnu a platný až do září příštího roku. Oba už mají v policejních evidencích záznamy za majetkovou trestnou činnost, kde figurují trestné činy jako podvod, podílnictví nebo neoprávněné opatření platebního prostředku. Státní zástupce rozhodl o tom, že oba muži se po provedení potřebných úkonů ze strany policie propustí na svobodu a případ se zpracuje ve zkráceném přípravném řízení ve 14 denní lhůtě.

„Na muže jsem svítil baterkou, zatřásl jsem s ním, on něco zamumlal a pak už nekomunikoval. Prohlédl jsem mu přední kapsy na kalhotách, abych zjistil, jestli nemá cukrovku a našel jsem telefon, který jsem mu vzal.“ Uvedl při výslechu mladší muž.

Zdroj: Policie České republiky – KŘP hlavního města Prahy

Psali jsme také:

Stratocaching - kamera AXIS F44 zaznamenala výstup balónu do stratosféry

Panasonic uvádí novou kameru s dálkovým ovládáním AW-HE130

Chytré kamery na fotbalové chuligány - už se neschovají v davu

Panomera hlídá fotbalové stadiony

AXIS uvádí na trh síťovou kameru z nerezové oceli

Síťová kamera DINION zaznamenává obraz v rozlišení 4K ultra HD

Soumrak lidské ochranky? Přicházejí robotičtí strážci s umělou inteligencí

Drony na sportovních stadionech - nové bezpečnostní riziko?

Enkodéry - elixír mládí pro analogové kamerové systémy

Axis představuje inovativní dohledové řešení se zorným polem 360° a přiblížením detailů

Full HD kamera Axis P5415-E

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace