Kamerovými systémy proti kriminalitě v mexických autobusech

Kamerovými systémy proti kriminalitě v mexických autobusech
Autor fotografie: Dollar Photo Club|Popisek: Ilustrační obrázek
03 / 11 / 2015, 17:00

Dahua Technology, přední světový výrobce a dodavatel kamerových systémů se sídlem v čínském Hangzhou, zajišťuje bezpečí ve více než 5 000 autobusech v mexické Guadalajaře.

Guadalajara je hlavní a největší město mexického státu Jalisco a tato čtvrtá nejlidnatější oblast Mexika svádí trvalý boj s trestnou činností včetně loupeží, přepadení, krádeží automobilů atd. Hromadná doprava je obecně považována za nebezpečnou, kapsáři a ozbrojení lupiči se stali její běžnou součástí, řidiči okrádali zaměstnavatele tím, že si nechávali peníze za prodej autobusových jízdenek.

Mexický autobus

Dopravní nehody zůstávaly nezaznamenané na bezpečnostních kamerách. Aby se zredukovaly zločiny v autobusech, je směrnicí z roku 2014 vyžadována instalace bezpečnostních kamer do všech autobusů.

Dahua hraje důležitou roli při ochraně řidiče a cestující v autobusech v městě Guadalajara tím, že dodala již více než 1 250 kusů zabezpečovací techniky pro 5 000 autobusů. Tato technika obsahuje:

Dahua CA-DW480D700TVL Mobile Dome Camera s 3,6 mm fixním objektivem (2.8mm volitelné příslušenství). Analogové kamery odolné vůči vandalismu jsou nainstalovány vedle sedadla řidiče, ve středu autobusu a vzadu, a monitorují tak všechny oblasti uvnitř vozidla. IR LED přísvit má dosah až 10 metrů, což umožňuje provoz za jakýchkoliv světelných podmínek.

Uvnitř autobusu

Čtyřkanálové DVR Dahua 0404ME-U-GC, 4 Channel Mobile umístěné ve středu přední části autobusu, podporuje živý náhled v reálném čase a umožňuje sledovat dopravní situaci okolo vozidla a je tedy možné v předstihu zabránit nehodám.

Spolehlivost je klíčem k provozování systému kamerového dohledu v jedoucích vozidlech. Dahua dodala stabilní a odolný systém, který splnil požadavky mexického města.

Nízká šířka pásma umožňuje přes 3G přístup k datům uloženým v autobuse, poskytuje i další rozšířené funkce, jako je počítání lidí, nebo třeba management autobusové trasy.

Zdroj: Dahua

Tagy článku