Kamery Samsung WiseNetIII budou již předem vybaveny aplikacemi

Kamery Samsung WiseNetIII budou již předem vybaveny aplikacemi
Autor fotografie: Samsung Techwin Europe|Popisek: Samsung WiseNetIII
11 / 10 / 2015, 08:45

V rozhovoru vysvětluje Dan England, proč hodlá Samsung Techwin Europe nabízet kamery předem vybavené softwarem. Objasňuje, komu především přinese tento krok výhody a jak řešení připravená k okamžitému použití transformují běžný bezpečnostní systém na chytré řešení, které pro zákazníky představuje mnohem větší hodnotu.

V loňském roce představil Samsung Techwin řadu kamer založených na otevřené platformě WiseNetIII. Tyto kamery, bullet kamery a dome kamery využívají nejnovější a vysoce výkonnou čipovou sadu DSP, jejíž výpočetní síla umožňuje paralelní běh různých špičkových aplikací. Nyní, krátce po nedávném jmenování Dana Englanda na pozici manažera pro technologické partnery, oznamuje Samsung Techwin Europe, že zamýšlí dodávat kamery založené na platformě WiseNetIII s již nainstalovanými aplikacemi.

Dan England

OT: Dane, pověz nám něco o sobě.

OD: V oblasti bezpečnostního průmyslu působím již 17 rokem. Získal jsem zkušenosti jako integrátor a projektový manažer.  Také jsem pracoval pro výrobce systémů pro řízení přístupu i pro výrobce kamerových systémů. Hodně se zajímám o špičkové videoaplikace.

OT: Můžeš nám vysvětlit, co role manažera pro technologické partnery obnáší?

OD: Mým úkolem je zajistit, abychom se nacházeli v pozici, kdy dokážeme uživatelům bezpečnostních videosystémů poskytovat nezanedbatelnou přidanou hodnotu.

Od doby, kdy Samsung Techwin Europe představil kamery založené na otevřené platformě WiseNetIII, nás oslovil bezpočet společností zabývajících se vývojem softwaru. Rády by využily nové obchodní příležitosti dané možností uplatnit svá řešení v kamerách s čipovou sadou WiseNetIII.

Má úloha spočívá v tom, abych dokázal vývojáře těchto aplikací v postavení poskytovatelů softwaru pro správu videa (VMS) podporovat a spolupracoval s nimi. Naši společní zákazníci musí mít možnost si svobodně vybírat ze široké řady a pestré škály kombinací Samsungem schválených řešení. 

OT: Máš v úmyslu vybavovat kamery založené na platformě WiseNetIII předem nahranými aplikacemi – neomezí to nějak zákazníkovu volbu, se kterou aplikací chce pracovat?

OD: V žádném případě. Věnovali jsme pozornost reakci trhu. A na základě toho nám dává smysl nabídnout zákazníkům určitý počet předem připravených možností určených zejména těm, kdo s analytickými funkcemi ještě nemají zkušenosti nebo chtějí řešení prostě zakoupit a začít používat.

Rád bych zdůraznil, že zákazníci budou mít nadále možnost kupovat kamery s čipovou sadou WiseNetIII od Samsungu bez předem nainstalovaného softwaru a také si budou moci nahrát ty aplikace, které chtějí. Stačí kameru založenou na platformě WiseNetIII připojit k síti a pak už instalační pracovník anebo operátor prostě nahraje požadovanou aplikaci prostřednictvím prohlížeče kamery.

OT: Jaké výhody skýtají kamery s čipovou sadou WiseNetIII od Samsungu předem vybavené aplikacemi?

OD: Naše rozhodnutí v tomto ohledu se zakládá na snaze posílit pověst Samsungu jako značky, jíž lze věřit, že hledá nové způsoby, jak zákazníkům usnadnit nasazení našich bezpečnostních řešení, a zároveň jim zajistit maximální návratnost vynaložených investic. Otevřená platforma proto představuje zásadní faktor změny a my chceme zákazníkům umožnit, aby ji plně využili.

Tím, že předem nahrajeme software, který jsme otestovali a vyhodnotili, ušetříme instalačním pracovníkům, systémovým integrátorům a uživatelům čas i úsilí, které by jinak vynaložili na hledání stále rostoucího seznamu dostupných aplikací. A kromě toho s příslušnými vývojáři aplikací velmi úzce spolupracujeme, takže zákazníci mají jistotu, že hladce integrované řešení lze snadno nakonfigurovat.

OT: Které aplikace bys zákazníkům doporučil?

OD: Dobrá zpráva je, že některé aplikace, například automatické rozpoznávání registračních značek od Arteca a funkce pro analýzu videa od Facitu, již v kamerách s čipovou sadou WiseNetIII nahrány jsou. Vedle funkcí pro analýzu videa nicméně nabídneme kamery a dome kamery založené na platformě WiseNetIII s úložnými aplikacemi a aplikacemi pro počítání osob a ochranu perimetru před vetřelci a také specializovanými analytickými řešeními pro maloobchodní řetězce. Nepochybuji o tom, že se v následujících měsících vynoří mnoho různých typů aplikací.

Již v době, kdy byla řada kamer s čipovou sadou WiseNetIII poprvé představena, jsme si byli jisti tím, že až uplyne rok a my se ohlédneme zpět, budeme překvapeni diverzitou vzniklých aplikací. A to se také stalo. Nejnovější aplikací rovnou připravenou k použití je specializované řešení pro časovou smyčku od Pernixie přizpůsobené potřebám odvětví vysílání a stavebního průmyslu.

OT: Zdá se, že pro zákazníky může být dosti komplikované objednat si kameru s čipovou sadou WiseNetIII vybavenou tou správnou aplikací, zejména pokud chtějí využít možnost spouštět naráz víc aplikací.

OD: To ve skutečnosti není žádný problém. Chytrá označení modelů zákazníkovi identifikaci a objednávku správné kombinace kamery a aplikací usnadní.

OT: Které dodavatele aplikací preferujete a jaké oblasti pokrývají?

OD: Kompletní seznam v blízké budoucnosti uvedeme na webu. Bude obsahovat evropská i globální řešení. A do té doby mohou poskytnout radu a doporučení v závislosti na podmínkách konkrétního projektu já osobně.

Dana Englanda lze kontaktovat na telefonu: +44 (0) 7785 424826 nebo prostřednictvím e-mailu: d.england@samsung.com

 

Tagy článku