Kamery zaznamenaly řádění živlů

Kamery zaznamenaly řádění živlů
Autor fotografie: AxisCommunications|Popisek: IP kamery AXIS
04 / 03 / 2015, 13:15

Kamerové systémy (CCTV) instalované v objektech z bezpečnostních důvodů se stávají svědkem i důkazem nejen trestných činů, ale i tornád a povodní.

V březnu roku 2012 se tornádo o síle EF 4  přehnalo přes město Henryville v americké Indianě. Instalované IP kamery AXIS zaznamenaly, jak tornádo devastuje celý objekt (AxisCommunications)Bezpečnostní kamery na letišti Lambert v americkém St. Louis zachytily dramatické okamžiky při zásahu tornádem v roce 2011 (zdroj: YouTube, RT)

 

Další video dokumentuje protržení hráze vodní elektrárny v Rusku v srpnu 2009. Havárii způsobila opotřebovaná technika, zanedbání i lidská selhání. Při tragédii zemřelo 75 lidí (zdroj: YouTube, Andrius Burlega)

Tsunami, které zasáhlo pobřeží Japonska v roce 2011 (zdroj YouTube, 601ProductionLTD)


Záběry kamer v bance při zemětřesení v Číně v roce 2008 (zdroj: YouTube, CCTV)


....zemětřesení v Chile v roce 2014 (zdroj: YouTube, WORLDBESTVIEWS)


 

Psali jsme také:

Axis kamery pomohly České zemědělské univerzitě zlepšit bezpečnost

Stratocaching - kamera AXIS F44 zaznamenala výstup balónu do stratosféry

Chytré kamery na fotbalové chuligány - už se neschovají v davu

Enkodéry - elixír mládí pro analogové kamerové systémy

Axis představuje inovativní dohledové řešení se zorným polem 360° a přiblížením detailů

Full HD kamera Axis P5415-E

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace