Kamion s běženci zadržen na Tachovsku

Kamion s běženci zadržen na Tachovsku
Autor fotografie: One Dollar Photo|Popisek: Ilustrační obrázek
31 / 07 / 2015, 10:15

Na dálnici D5 policie zadržela dnes dopoledne kamion s desítkami běženců. Pro ČTK to řekla policejní mluvčí Ivana Jelínková.

AKTUALIZOVÁNO /  Podle posledních informací se v kamionu nacházelo 76 běženců, z toho 23 dětí. Policie zatím zjišťuje jejich totožnost a státní příslušnost. Zřejmě jsou to občané Pákistánu, Afghánistánu a Sýrie, řekla policejní mluvčí Martina Kohoutová. Řidič byl Maďar. Zdroj: ceskatelevize.cz

"V současné době je kamion odstavený mimo dálnici v objektu Policie České republiky, řidič a jeho spolujezdec byli zadrženi pro podezření ze spáchání trestného činu organizování a umožnění nedovoleného překročení státní hranice," uvedla Kohoutová s tím, že jakmile je policie obviní, bude zvažovat návrh na jejich vzetí do vazby. "Nyní probíhají úkony trestního řízení, také budeme zahajovat správní řízení. Na případu intenzivně pracujeme. Vzhledem k těmto skutečnostem budou další informace až v pondělí 3. srpna," dodala Kohoutová.

31.7.2015 / Česká televize oznámila, že v maďarském kamionu zadrženém u Ostrova u Stříbra na Tachovsku bylo okolo 80 běženců.

Problém imigrantů hýbe čím dál víc i Českem, včera večer jsme informovali: Pokus o útěk ze zařízení pro uprchlíky Bělá pod Bezdězem

"Mohu potvrdit, že jsme zastavili kamion, ve kterém bylo v nákladním prostoru zjištěno několik desítek osob. V současné době zjišťujeme veškeré okolnosti, totožnost osob, jejich státní příslušnost a podobně," řekla mluvčí.

Kamion řídil cizinec.

Ve srovnání s loňskem běženců výrazně přibylo. V první polovině minulého roku odhalili policisté na území České republiky 2028 nelegálních migrantů, kdežto za stejné období letos již 3018. Nárůst tak činí zhruba 49 procent.

Od poloviny června, kdy začala platit zvýšená bezpečnostní opatření, čeští policisté zajistili 707 běženců.

"Nejvíce zajištěných cizinců v počtu 296 evidujeme na jižní Moravě, konkrétně v Brně a Břeclavi. Následně 151 běženců v Praze, 80 pak v Ústí nad Labem, v Pardubicích 68 a dalších 65 nelegálních migrantů zjistila středočeská cizinecká policie," řekla mluvčí cizinecké policie Kateřina Rendlová. (Zdroj: aktualne.cz)

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.