Kanada už přestala vítat migranty? Nový průzkum všechny překvapil

Kanada už přestala vítat migranty? Nový průzkum všechny překvapil
Autor fotografie: flickr.com (CC BY 2.0) |Popisek: migranti
24 / 03 / 2017, 10:00

Nový průzkum ukázal, že Kanada není tak ,,vítačskou" zemí, jak o ní média referují.

Kanada byla mnohými vnímána jako země, která má velmi příznivý vztah k migrantům. Přispěl k tomu i premiér Justin Trudeau, který prohlásil, že ,,migranti jsou v Kanadě vítání bez ohledu na jejich víru" či ,,v rozmanitosti je naše síla".

Nový průzkum, který byl provedený pro agenturu Reuters však ukázal překvapující čísla. Z šetření totiž vyplývá, že téměř polovina Kanaďanů chce deportovat lidi, kteří nelegálně vstupují do Kanady ze Spojených států (48%).

Téměř stejný počet Kanaďanů také také neschvaluje ,,provítačské" postoje premiéra Justin Trudeaua, a způsob, jak se on a celá vláda s přílivem uprchlíků vypořádává (46%). Naopak 36% respondentů uvedlo, že Kanada by měla tyto migranty přijmout", aby mohli usilovat o získání statusu uprchlíka.

související: V Kanadě mají usměvavého ,,vítače"

Průzkum dále ukázal, že čtyři z deseti Kanaďanů (41%) se domnívají, že kvůli migrantům by mohlo dojít ke snížení bezpečnosti země. Jak vyplývá z šetření, většina lidí požadující deportace migrantů z Kanady jsou dospělí muži bez univerzitního vzdělání. Naopak respondenti s vyššími příjmy migraci do Kanady spíše podporují.

Kanada dlouhou dobu platila za zemi, která je vstřícná k legálnímu přistěhovalectví. Nálady v kanadské společnosti se začaly pozvolna měnit poté, co byl zvolen americkým prezidentem Donald Trump, který zavedl restriktivní protiimigrační politiku.  

 

psali jsme:

Kanadský premiér Justin Trudeau: Migranti, jste u nás vítáni bez ohledu na vaši víru

 

Zdroj: express.co.uk

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.