Tisíce Kanaďanů protestuje proti novému zákonu. Boj proti terorismu si vybírá svou daň

Tisíce Kanaďanů protestuje proti novému zákonu. Boj proti terorismu si vybírá svou daň
Autor fotografie: YouTube|Popisek: Kanaďané protestují: protiteroristický zákon Bill C-51 omezuje osobní svobody
16 / 03 / 2015, 09:15

Teroristé zvítězili a doplatili na to obyčejní občané. Důsledkem světového "boje proti terorismu" je celosvětové omezování základních práv a svobod.

5. března jsme zveřejnili prohlášení hnutí Anonymous k chystanému omezení základních lidských práv v článku "Anonymous varují před omezováním našich práv: Nebojte se, chraňte svoji svobodu!"

Dánská vláda chce omezit práva občanů, jako záminka jí slouží strach před terorismem. Opakuje se stejný scénář jako v USA a Kanadě.

Včera se v největších kanadských městech konaly demostrace proti schválení kanadského "protiteroristického" zákona, tzb. Bill C-51. Zákon totiž uděluje policii rozsáhlé pravomoci, například osobu, kterou policie podezřívá z terorismu, může bez jakýchkoliv důkazů a bez soudního rozhodnutí uvěznit až na sedm dní, nebo jí může rovněž bez důkazů odebrat cestovní pas a zabránit jí v odjezdu ze země. Současně mohou orgány činné v trestním řízení mohou mazat účty na sociálních sítích, nebo bez povolení sledovat internetovou komunikaci (zdroj: echo24.cz)

Zdroj: YouTube, Brent Morton

K omezování osobních svobod postupně dochází a bude docházet i dál. Státy se čím dál víc, pod záminkou protiteroristických opatření, snaží zvýšit dohled nad svými občany i uzurpovat čím dál větší pravomoci. Pravidelně na to upozorňujeme v našich článcích:

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.