Tisíce Kanaďanů protestuje proti novému zákonu. Boj proti terorismu si vybírá svou daň

Tisíce Kanaďanů protestuje proti novému zákonu. Boj proti terorismu si vybírá svou daň
Autor fotografie: YouTube|Popisek: Kanaďané protestují: protiteroristický zákon Bill C-51 omezuje osobní svobody
16 / 03 / 2015, 09:15

Teroristé zvítězili a doplatili na to obyčejní občané. Důsledkem světového "boje proti terorismu" je celosvětové omezování základních práv a svobod.

5. března jsme zveřejnili prohlášení hnutí Anonymous k chystanému omezení základních lidských práv v článku "Anonymous varují před omezováním našich práv: Nebojte se, chraňte svoji svobodu!"

Dánská vláda chce omezit práva občanů, jako záminka jí slouží strach před terorismem. Opakuje se stejný scénář jako v USA a Kanadě.

Včera se v největších kanadských městech konaly demostrace proti schválení kanadského "protiteroristického" zákona, tzb. Bill C-51. Zákon totiž uděluje policii rozsáhlé pravomoci, například osobu, kterou policie podezřívá z terorismu, může bez jakýchkoliv důkazů a bez soudního rozhodnutí uvěznit až na sedm dní, nebo jí může rovněž bez důkazů odebrat cestovní pas a zabránit jí v odjezdu ze země. Současně mohou orgány činné v trestním řízení mohou mazat účty na sociálních sítích, nebo bez povolení sledovat internetovou komunikaci (zdroj: echo24.cz)

Zdroj: YouTube, Brent Morton

K omezování osobních svobod postupně dochází a bude docházet i dál. Státy se čím dál víc, pod záminkou protiteroristických opatření, snaží zvýšit dohled nad svými občany i uzurpovat čím dál větší pravomoci. Pravidelně na to upozorňujeme v našich článcích:

Tagy článku