Kanadský premiér Justin Trudeau: Migranti, jste u nás vítáni bez ohledu na vaši víru

Kanadský premiér Justin Trudeau: Migranti, jste u nás vítáni bez ohledu na vaši víru
Autor fotografie: Flickr.com|Popisek: Justin Trudeau
31 / 01 / 2017, 19:30

Kontroverzní kanadský premiér nesouhlasí s imigrační politikou Donalda Trumpa a napsal na sociální síť, že uprchlíci jsou v Kanadě naopak vítáni.

Trudeau uvedl v narážce na nejnovější Trumpovo opatření, že vítá ty uprchlíky, kterým byl v USA odepřen vstup.

,,Ti, kteří utíkají před perzekucí, terorem a válkou, Kanada vás vítá bez ohledu, jakou víru vyznáváte. V rozmanitosti je naše síla". K tomu ještě připojil společnou fotku se syrským dítětem na letišti. Trudeauův tweet má do této doby necelých 400 000 retweetnutí.

Starosta Toronta John Tory s premiérem souhlasí, když prohlásil, že ,,jako Kanaďané jsme skoro všichni imigranti a nikdo by neměl být vylučován na základě etnické příslušnosti či národnosti". 

Kanadský premiér vyvolal kontroverze tím, že po smrti Fidela Castra jej vychvaloval jako ,,legendárního revoluiconáře".

 

psali jsme:

Kanadský premiér o řekl o Fidelu Castrovi, že to byl ,,legendární revolucionář". Sklidil za to drtivou kritiku

Zdroj: independent.co.uk

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.