Kanadský premiér o řekl o Fidelu Castrovi, že to byl ,,legendární revolucionář". Sklidil za to drtivou kritiku

Kanadský premiér o řekl o Fidelu Castrovi, že to byl ,,legendární revolucionář&quote;. Sklidil za to drtivou kritiku
Autor fotografie: Flickr.com|Popisek: Justin Trudeau
27 / 11 / 2016, 18:00

Kanadský premiér Justin Trudeau si doslova,,naběhl" s prohlášením, které velebí Fidela Castra. Trudeau na rozdíl od svých ,,západních" kolegů, kteří většinou nešetřili odsuzujícími výroky na Castrovu adresu, naopak vnímá vůdce kubánské revoluce kladně.

Ve svém prohlášení Trudeau uvedl, že Castro byl ,,legendární revolucionář" a řečník. Připomněl také vřelý vztah svého otce s Castrem:

,,I když byl Castro kontroverzní osobností, jeho příznivci i odpůrci se shodují na tom, že byl obrovsky oddaný kubánskému lidu, kteří měli hlubokou a trvalou náklonnost k El Comandantovi (Fidelu Castrovi)."

A na jiném místě zmínil, že jeho otec se znal s Castrem velmi dobře a i on sám měl možnost se s ním osobně setkat:

,,Vím, že můj otec byl hrdý na to, že mohl Fidela Castra nazývat přítelem a já jsem měl také možnost se setkat s Castrem, když můj otec zemřel. Byla to opravdová čest se s ním, jeho třemi syny a bratrem Raúlem setkat během mé návštěvy Kuby." 

 

 Za svá ,,vřelá" slova však kanadský premiér sklidil vlnu kritiky nejen od domácích opozičních politiků, ale například od vlivného amerického senátora Marka Rubia. Ten považuje Trudeaovo prohlášení za ,,ostudné" a trapné. Jiný americký senátor Ted Cruz se se pak vyjádřil o Trudeauově prohlášení jako o ,,skandálním" a podlézavém".

 

 

Zdroj: independent.co.uk

Tagy článku