Kancelář republikánů v Severní Karolíně napadena zápalnou bombou

Kancelář republikánů v Severní Karolíně napadena zápalnou bombou
17 / 10 / 2016, 10:30

Kancelář ve městě Hillsborough byla během noci napadena zápalnou bombou a na přilehlé budově byl nastříkán nápis "Nacističtí republikáni ven z města" a hákový kříž.

Hořlavina v lahvi zapálila nábytek v kanceláři a poškodila interiér budovy. Látka byla hozena dovnitř jedním z předních oken budovy, stojí v prohlášení města Hillsborough. Policie potvrdila, že láhev byla hozena do kanceláře Republikánské strany Orange County.

"Tento vysoce znepokojující akt daleko přesahuje demolici majetku, záměrně ohrožuje bezpečnost naší komunity oheněm a jeho nenávistná zpráva podkopává slušnost, respekt a integritu účasti občanů," uvedl starosta Hillsborough Tom Stevens v prohlášení.

"Myslím, že mluvím za drtivou většinu lidí, kteří mají v Hillsborough svůj domov: chování jako tato nemají místo v naší komunitě," dodal. "Naši bezpečnostní úředníci reagují rychle a důkladně aby vyšetřili toto trestuhodné jednání a zatkli pachatele."

Severní Karolína je klíčovým státem v prezidentských volbách mezi Hillary Clintonovou a Donaldem Trumpem.

V neděli večer zareagovala Hillary Clinton na Twitteru.

"Útok na kancelář Orange County HQ @NCGOP je strašný a nepřijatelný. Jsem velmi vděčná, že jsou všichni v bezpečí."

Podle vyjádření výkonného ředitelky Republikánské strany Charlotte Observer, je kancelář zcela zlikvidovaná, ale důležité je, že nikdo nebyl zabit.

Donald Trump vidí celou událost zcela jasne...

"Zvířata reprezentující Hillary Clinton a Demokraty v Severní Karolíně, vybombardovala naší kancelář v Orange County, protože vítězíme," stojí v Trumpově tweetu.

Zdroj: CNN

Tagy článku