Kancléřka Merkelová je teroristickým útokem v Berlíně "hluboce otřesena". Je podle ní nepochopitelný

Kancléřka Merkelová je teroristickým útokem v Berlíně &quote;hluboce otřesena&quote;. Je podle ní nepochopitelný
Autor: Screenshot |Popisek: Merkelová: Musíme vycházet z toho, že šlo o teroristický útok
20 / 12 / 2016, 14:30

"Vím, že by pro nás všechny bylo těžko snesitelné, kdyby se potvrdilo, že čin spáchal člověk, který v Německu hledal ochranu a azyl," uvedla kancléřka v asi čtyřminutovém prohlášení.

Kamion vjel do lidí na vánočních trzích v Berlíně

Berlín (ČTK) - Na základě dosavadních informací je nutné vycházet z toho, že šlo o teroristický útok. Řekla to dnes německá kancléřka Angela Merkelová o pondělní tragické události, při které pod koly kamionu na vánočním trhu v německé metropoli zahynulo přes deset lidí a desítky dalších byly zraněny. Merkelová čin označila za nepochopitelný, je jím otřesena.

"Tak jako miliony lidí jsem zděšena, otřesena a hluboce zasažena tím, co se včera večer (v pondělí - pozn. ČTK) stalo na berlínském náměstí Breitscheidplatz," prohlásila Merkelová. Podle ní je důležité, aby postižení a pozůstalí věděli, že za nimi stojí celá země.

"Je toho ještě mnoho, co o činu nevíme s potřebnou jistotou, ale na základě současných informací musíme vycházet z toho, že šlo o teroristický čin," podotkla. "Vím, že by pro nás všechny bylo těžko snesitelné, kdyby se potvrdilo, že čin spáchal člověk, který v Německu hledal ochranu a azyl," uvedla kancléřka v asi čtyřminutovém prohlášení.

 

Fico: Útok v Berlíně je útokem proti kulturní identitě Evropy

Německá média tvrdí, že kamion řídil Pákistánec, který do země přišel jako uprchlík. Německá policie ale v úterý přiznala, že dopadla někoho jiného. Útočník je stále na svobodě a je ozbrojen. S odkazem na policejní zdroj to napsal server Die Welt.

Strach nesmí Německo ochromit, uvedla také Merkelová, podle níž lidé musejí najít sílu, aby žili tak, jak chtějí žít, tedy svobodně, spolu a otevřeně.

Nyní kancléřka, podle níž bude čin vyšetřen a potrestán, jedná s ministrem vnitra a zástupci bezpečnostních a zpravodajských služeb o situaci a jejích možných následcích. Odpoledne přijde na místo útoku, aby tam vyjádřila svou účast.

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace