Kancléřka Merkelová obdržela mezinárodní ocenění za morální prvenství. Popularita jí ale stále klesá

Kancléřka Merkelová obdržela mezinárodní ocenění za morální prvenství. Popularita jí ale stále klesá
Autor fotografie: YouTube/screenshot
22 / 04 / 2016, 12:15

Konzervativní unie CDU/CSU kancléřky Angely Merkelové má u Němců nejnižší podporu za posledních pět let.

I přes klesající popularitu kancléřky Angely Markelové v Německu, jí Rooseveltova nadace udělila cenu za "morální prvenství v Německu a Evropě, a to především s ohledem na její angažovanost v dluhové krizi, v konfliktu na Ukrajině a v uprchlické krizi."  V nizozemském Middelburgu včera převzala kancléřka Angela Merkelová z rukou nizozemského premiéra Marka Rutteho mezinárodní Cenu čtyř svobod.

Stalo se tak v přítomnosti nizozemského královského páru, krále Viléma Alexandra a královny Maximy. Porota ocenila šéfku spolkové vlády v Berlíně i za její velký morální příspěvek proti projevům protiislámského a xenofobního německého hnutí Vlastenecká Evropané proti islamizaci Západu (Pegida). Zdroj: aktuality.sk

Berlín (ČTK) - Hlas by jí ale nyní dalo jen 33 procent voličů, ukázal průzkum společnosti Infratest dimap, jehož výsledky dnes zveřejnila televize ARD. Proti předchozímu průzkumu stejné společnosti z počátku dubna ztratila CDU/CSU jeden procentní bod.

Sociální demokracie (SPD), která je koaličním partnerem konzervativců, má stejně jako před dvěma týdny podporu 21 procent Němců, což je méně, než kdy dostala ve volbách do Spolkového sněmu. Obě vládní strany oslabuje uprchlická krize i vývoj penzí.

Průzkum ukázal, že podle 52 procent se kabinet Merkelové nechová v uprchlické krizi kompetentně. Jen 46 procent Němců je přesvědčeno, že vláda má situaci pod kontrolou. Nesouhlas s politikou vlády tak dává najevo i část stoupenců koaličních stran. Pravicově populistickou Alternativu pro Německo by volilo 14 procent Němců a strana by se stala třetí nejsilnější frakcí ve Spolkovém sněmu. Zelené podporuje 12 procent voličů, postkomunistickou Levici devět procent. 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace