Kancléřka Merkelová "socioložkou": Přirovnala muslimské migranty k německým vysídlencům

Kancléřka Merkelová &quote;socioložkou&quote;: Přirovnala muslimské migranty k německým vysídlencům
Autor: YouTube/screenshot|Popisek: Angela Merkelová
13 / 04 / 2016, 10:45

Jen zapomněla připomenout, že němečtí vysídlenci po 2. světové válce nebyli muslimové.

Berlín (ČTK) - Zkušenosti s integrací poválečných vysídlenců mohou Německu pomoct zvládnout i dopady současné migrační krize. Na výročním shromáždění Svazu vyhnanců (BdV), který zastřešuje spolky německých vysídlenců ze zemí střední a východní Evropy, to dnes řekla kancléřka Angela Merkelová. Zdůraznila přitom, že integrace současných uprchlíků do společnosti bude vyžadovat úsilí obou stran.

"Bezpochyby jsou důvody, kulturní pozadí i naděje lidí, kteří jsou dnes na útěku a hledají budoucnost v Evropě, jiné, než jaké měli němečtí vyhnanci před 70 lety. To však nesnižuje zkušenosti, které jsme získali," řekla kancléřka.

Merkelová připomněla, že ani integrace poválečných vysídlenců do německé společnosti nebyla jednoduchá. Přesto se podařila a Němci odsunutí z oblasti střední a východní Evropy výrazně přispěli k obnově Německa a k rozvoji jeho ekonomiky. Stejně jako v minulosti však i dnes úspěšná integrace podle kancléřky vyžaduje vstřícnost od přijímající společnosti i úsilí těch, kdo do země přicházejí.

"Kdo k nám dnes přichází, může počítat s naší pomocí při výuce jazyka a při získávání kvalifikace pro pracovní trh. Zároveň ale od něj požadujeme, aby se seznámil s naším způsobem života a s fungováním společnosti, aby ho pochopil a aby ho respektoval," prohlásila Merkelová.

Merkelová jako řada jiných obhájců imigrace tvrdí, že přijímání imigrantů pomůže ekonomice, protože imigranti zaplní volná pracovní místa a současně prý pomohou udržet důchodový systém. Nejsou ale naopak větším nákladem pro sociální systémy než přínosem pro ekonomiku? Plus započtěme náklady na bezpečnost a následky kriminality...To jsme psali v článku "Jenom idiot může tvrdit, že jsou migranti přínosem."

Muslimské komunity ve Velké Británii se radikalizují. 

Bývalý šéf Komise pro rovnost a lidská práva Trevor Phillips varuje před radikalizací muslimské komunity žijící ve Velké Británii.

„Radikalizace se šíří přímo raketovou rychlostí, ale politici přitom ubezpečují veřejnost o tom, že se to týká jen malé části muslimské komunity,“ cituje Phillipse britský Daily Mail a dodává, že podle odhadů se týká extremismus asi 100 000 britských muslimů. Phillips také konstatuje, že velmi mnoho britských muslimů nepřijímá hodnoty a zvyklosti, které jsou běžné ve Velké Británii. „Mnozí z nich se naprosto izolují od většinové britské společnosti a vzniká tak zde fakticky stát ve státě,“ poukazuje Phillips v dokumentu televizního kanálu Channel 4.

Jak Daily Mail připomíná, dle jednoho průzkumu veřejného mínění realizovaného v loňském roce téměř 40 % z více než tisíce oslovených britských muslimů věří, že by manželka měla bezpodmínečně poslouchat svého manžela. „Třetina z nich podporuje mnohoženství navzdory tomu, že něco takového odporuje britským zákonům. Třiadvacet procent dospělých muslimů dále podporuje zavedení práva šaría. Přes polovinu z nich se domnívá, že by homosexualita neměla být legální a ještě větší počet britských muslimů potom odmítá homosexuální manželství,“ uvádí Daily Mail.

Zdroj: parlamentnilisty.cz

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace