Kancléřka Merkelová údajně porušuje německou ústavu. Právníci podali žalobu k ústavnímu soudu

Kancléřka Merkelová údajně porušuje německou ústavu. Právníci podali žalobu k ústavnímu soudu
23 / 01 / 2016, 18:45

Skupina německých právníků podala žalobu ke Spolkovému ústavnímu soudu v Karlsruhe proti migrační politice německé vlády.

Advokáti požadují, aby soud prohlásil rozhodnutí Angely Merkelové ze 4. září 2015, vyhlašující otevření hranic pro uprchlíky, za odporující spolkové ústavě. Jako porušení ústavy je možné hodnotit i to, že Merkelová vystupovala proti dodržování Dublinských dohod a vnitrostátních německých zákonů o poskytování azylu a práva pobytu. Informaci zveřejnil deník Spiegel.

Porušila Merkelová německou ústavu? Podle ústavního soudce zřejmě ano.

„Kancléřka Spolkové republiky Německo v rámci svého politického řízení státu nemá právo překračovat hranice zákona a své pravomoce, které dostala od voličů prostřednictvím parlamentu", prohlásil autor žaloby, advokát z Düsseldorfu Clemens Antweiler.

Podle jeho slov je Merkelová „recidivistkou", jelikož otevření hranic není zdaleka první rozhodnutí, odporující zákonům SRN i nařízením Evropské unie. Patří sem pochybná opatření, která kancléřka podnikala v rámci překonávání krize eura a v souvislosti s odmítnutím atomové energie.

Kancléřka Angela Merkelová má vážný problém kvůli uprchlíkům. Bavorsko chce podat ústavní stížnost

Podle nejnovějších údajů pohraniční agentury EU Frontex přicestovalo v prvních deseti měsících minulého roku do EU asi 1,2 milionu migrantů. Evropská komise prohlásila, že současná migrační krize ve světě je nejrozsáhlejší od druhé světové války.

Zdroj: cz.sputniknews.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.