Kancléřku Merkelovou na návštěvě uprchlíků v Heidenau Němci vypískali

Kancléřku Merkelovou na návštěvě uprchlíků v Heidenau Němci vypískali
Autor fotografie: YouTube/screenshot|Popisek: Demonstranti v Heidenau
26 / 08 / 2015, 14:15

Demonstranti před uprchlickým táborem ji po příjezdu přivítali bučením a pískáním. Někteří skandovali "Zrádce, zrádce".

Německá kancléřka Angela Merkelová dnes navštívila uprchlický tábor v obci Heidenau v Sasku, kde o víkendu zaútočili pravicoví extremisté na ubytovnu. Při tom zranili na 30 policistů, kteří budovu chránili. Merkelová si prohlédne také prostory, ve kterých jsou uprchlíci ubytovaní. Merkelová odsoudila veškeré násilí a dodala že „způsob, jakým pravicoví extremisté a neonacisté šíří svoje prázdné poselství, je odpudivý“. 

YouTube, N24 netzreporterin - Antje Lorenz

Podle německého deníku Der Spiegel byla demonstrace, která se v pátek večer zvrhla v násilnosti, svolána prostřednictvím facebookové stránky napojené na krajně pravicovou Národnědemokratickou stranu Německa (NPD). Deník Bild charakterizoval to, co se poblíž Drážďan v uplynulých dnech dělo, jako "nacistickou ostudu v Heidenau". Protesty jsou hlášeny také z Drážďan, kde se zrodilo protiislamistické hnutí Pegida. Zdroj: rozhlas.cz

Mainstreamové média v Německu oslavují příchod uprchlíků. Německá veřejnost je rozpolcená a bojí se říci veřejně svůj názor.

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace