Kandidát na amerického prezidenta žádá o vojenskou expanzi USA ve střední Evropě. "Putin je tyran"

Kandidát na amerického prezidenta žádá o vojenskou expanzi USA ve střední Evropě. &quote;Putin je tyran&quote;
Autor fotografie: Redakce|Popisek: Ilustrační foto
12 / 06 / 2015, 00:15

To dnes prohlásil kandidát na amerického prezidenta Jeb Bush při státní návštěvě v Polsku.

Současný floridský guvernér to uvedl na tiskové konferenci ve Varšavě. Jeho slova souvisí se snahou USA vytyčit svůj "tvrdý postoj vůči Rusku". A guvernér pokračoval: "Je mi jasné, že se v tomto regionu musí rozšířit naše (vojenská) přítomnost...Musíme být silnější a potřebujeme povzbudit naše spojence, aby více investovali do svého bezpečí."


Zdroj YouTube, wochit News

Kandidát na prezidenta chce oznámit svoji prezidentskou nominaci už 15. června v Miami a doufá, že půjde vestopách svého otce a bratra. Bush je na pětidenní návštěvě SRN, Polska a Estonska a předpokládá, že svojí zahraniční cestou posílí svoje šance na zvolení.

Na otázku, proč si vybral právě tyto tři země Jeb Bush odpověděl, že pro USA jsou vztahy s Evropou "nesmírně důležité". "Musíme dát jasně najevo, že to je běh na dlouhou trať a země, které jsme vybrali, jsou pro nás životně důležité."

Novinářům na jejich otázku také oznámil svůj "tvrdý" postoj proti ruskému prezidentovi Putinovi, kterého nazval "tyranem", který se však od doby, kdy se znal s jeho otcem (Georgem W. Bushem) hodně změnil.

Zdroj YouTube, CNN

Polsko a několik sousedních zemí se obává, že by se Rusko po anexi Krymu a podpoře "rebelů na východní Ukrajině", mohlo zaměřit právě na státy bývalého východního bloku. 

Tagy článku