Kandidátka na předsedu strany UKIP chce zakázat nošení muslimských šátků na veřejných místech

Kandidátka na předsedu strany UKIP chce zakázat nošení muslimských šátků na veřejných místech
Autor fotografie: redakční databáze|Popisek: muslimka
09 / 08 / 2016, 08:00

Lisa Duffyová dlouhodobě nesouhlasí se zahalováním muslimů na veřejnosti.

Kandidátka na předsedu Strany nezávislosti Spojeného království (UKIP) Lisa Duffyová požaduje, aby se muslimky žijící ve Velké Británii přestali zahalovat na veřejných místech. Řekla to ve své řeči pronesené v Londýně.

Duffyová zdůvodňuje svůj požadavek tím, že by se zlepšila celková integrace muslimů do společnosti a bylo by to více ,,britské". Ve své řeči mimo jiné uvedla: 

,,Muslimové, kteří jsou narozeni v této zemi, jsou stejně britští jako já a já jednoduše chci, aby se cítili jako Britové stejně jako já."

Duffyová dále řekla, že veřejnými místy myslí zejména dopravní prostředky, veřejné budovy, banky či nákupní centra. Apelovala rovněž na to, že požadavek sundání muslimského šátku pro britské muslimky by neměl být vnímán jako islamofobický.

Kandidátka na šéfa UKIP dodala, že její ambicí je dosažení stavu, aby každý člověk vycházející z určité komunity měl možnost užívat stejná práva a měl nezávislou kontrolu nad jeho životem a tělem,  stejně jako ona.

Duffyová kromě požadavku zákazu nošení muslimských šátků na veřejných místech také nesouhlasí s právem šaría ve Velké Británii a chce jeho zákaz, stejně jako i konec samozvaných soudu šaríe v zemi.

 

Zdroj: rt.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace