Kandidátka na předsedu strany UKIP chce zakázat nošení muslimských šátků na veřejných místech

Kandidátka na předsedu strany UKIP chce zakázat nošení muslimských šátků na veřejných místech
Autor fotografie: redakční databáze|Popisek: muslimka
09 / 08 / 2016, 08:00

Lisa Duffyová dlouhodobě nesouhlasí se zahalováním muslimů na veřejnosti.

Kandidátka na předsedu Strany nezávislosti Spojeného království (UKIP) Lisa Duffyová požaduje, aby se muslimky žijící ve Velké Británii přestali zahalovat na veřejných místech. Řekla to ve své řeči pronesené v Londýně.

Duffyová zdůvodňuje svůj požadavek tím, že by se zlepšila celková integrace muslimů do společnosti a bylo by to více ,,britské". Ve své řeči mimo jiné uvedla: 

,,Muslimové, kteří jsou narozeni v této zemi, jsou stejně britští jako já a já jednoduše chci, aby se cítili jako Britové stejně jako já."

Duffyová dále řekla, že veřejnými místy myslí zejména dopravní prostředky, veřejné budovy, banky či nákupní centra. Apelovala rovněž na to, že požadavek sundání muslimského šátku pro britské muslimky by neměl být vnímán jako islamofobický.

Kandidátka na šéfa UKIP dodala, že její ambicí je dosažení stavu, aby každý člověk vycházející z určité komunity měl možnost užívat stejná práva a měl nezávislou kontrolu nad jeho životem a tělem,  stejně jako ona.

Duffyová kromě požadavku zákazu nošení muslimských šátků na veřejných místech také nesouhlasí s právem šaría ve Velké Británii a chce jeho zákaz, stejně jako i konec samozvaných soudu šaríe v zemi.

 

Zdroj: rt.com

Tagy článku