Kanibal Kulík, voják socialistické armády: Dvěma chlapcům vyřezal vnitřnosti a opekl si je na ohni z pohřebních věnců za odstaveným vagónem

Kanibal Kulík, voják socialistické armády: Dvěma chlapcům vyřezal vnitřnosti a opekl si je na ohni z pohřebních věnců za odstaveným vagónem
Popisek: Josef Kulík
23 / 08 / 2018, 18:00

Josef Kulík (1930 - 1964) v roce 1963 zavraždil dva malé chlapce (6 a 9 let) v odstaveném železničním vagonu v Rosicích nad Labem. Poté si jejich vnitřnosti opekl na ohni z pohřebních věnců. Jde o jeden z mála případů prokazatelného kanibalismu v historii české kriminalistiky.

Josef Kulík pobýval v řadě výchovných ústavů, krátce pracoval jako dělník v cukrovaru. Byl celkem osmkrát trestaný, dostal 10 let za pokus o vraždu. Na vojnu nastoupil až ve 33 letech kvůli pobytu za mřížemi.

29. července 1963 se Kulík, voják socialistické armády, vracel z opušťáku ke své posádce. Cestou ve vlaku však usnul a probudil se až na nádraží v Pardubicích. Pěšky došel až do Rosic nad Labem, kde se vloupal do odstaveného pracovního vagonu, ve kterém dříve přespávali dělníci.

psali jsme: Jaroslav Stodola: Hromotluk – trouba ve službách sadistické zfetované dominy. Udělal všechno, co mu řekla včetně vražd. Řetězy a rány bičem jako „sladká“ odměna

Kulík se uvelebil ve vagónu na palandě a chtěl si zdřímnout, když uslyšel hlasy. Venku u vagónu si hráli dva malí kluci: Vláďa (6) a Olín (9). Kulík je vlákal do vagónu a zamkl.

Nejprve napadl staršího Olína a umlátil ho sekyrou. Vláďa utekl na palandu, ale Kulík brzy dostal i jeho.

Z jejich těl vyřezal vnitřnosti: ledviny, slezinu a srdce. Zabalil je do kapesníku a vyšel ven, kde pomocí starých pohřebních věnců rozdělal oheň. Vnitřnosti nabodl na nabroušený klacek, opekl je a snědl.

Kulík pak hodil jízdní kola chlapců do nedalekého močálu.  Rozhodl se nepokračovat ke své posádce a místo toho se lstivě ukryl doma do obce Hrdly na Litoměřicku. U jednotky tak byl veden jako zběh.

psali jsme: Ivan Milat: Vrah baťůžkářů, který lovil turisty v lese v Austrálii jako jeleny. Podpálil dům exmanželce, uřízl si malíček a poslal ho soudu

Do pátrání po zmizelých chlapcích se zapojily i policejní vrtulníky. Pak se našlo v močálu jedno z kol chlapců.Při ohledávání okolí si vyšetřovací skupina povšimla zápachu, který se šířil poblíž jednoho z odstavených vagónů. Po vylomení dveří byla objevena těla.

Tři dny po vraždách usnul Kulík na poli nedaleko obce Brníkov, kde ho přejel traktor. Utrpěl vážná zranění a byl odvezen do nemocnice v Roudnici nad Labem.

Ivan Milat: Vrah baťůžkářů, který lovil turisty v lese v Austrálii jako jeleny. Podpálil dům exmanželce, uřízl si malíček a poslal ho soudu

Mezi jeho věcmi byl nalezen i sešit, do kterého si své skutky zapisoval. Jelikož se jednalo o vojáka socialistické armády, bylo vyšetřování případu poznamenáno snahou oficiálních míst vše utajit. Na veřejnost se téměř žádné informace nedostaly.

Až o mnoho let později vyšlo najevo, že se během výslechu socialistický voják Kulík přiznal, že nikdy neměl sexuální styk se ženou. Provozoval ho se svým otcem, pak spoluvězni a nakonec i s ostatními vojáky socialistické armády.

Josef Kulík byl za trestné činy vraždy a zběhnutí odsouzen k trestu smrti a popraven 7. února 1964 v pankrácké věznici.

 

Autor: hop

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace