Karanténa v bulharském uprchlickém táboře v Harmanli

Karanténa v bulharském uprchlickém táboře v Harmanli
Autor fotografie: Pixabay|Popisek: Ilustrační foto
24 / 11 / 2016, 07:15

3000 migrantů v uprchlickém táboře nedaleko bulharsko-tureckých hranic je v karanténě.

Uprchlické zařízení v Harmanli je v provozu řadu let, nyní však byla u 128 osob z celkového počtu tří tisíc diagnostikována závažná kožní onemocnění a virové infekce, včetně neštovic. Informaci dnes zveřejnil německý deník Die Welt.

 

 

Buharská média uvádějí, že panují obavy z propuknutí epidemie, ale současně vyloučila, že by se mohla rozšířit mimo tábor. Řada uprchlíků, kteří přišli do Bulharska přes Turecko pochází ze Sýrie, a server Breitbart upozornil na možnost šíření závažného kožního onemocnění Leishmaniózy - parazitického onemocnění, jehož přenos na člověka probíhá štípnutím bodavého hmyzu. Už v roce 2015 byly zaregistrovány případy onemocnění a následných úmrtí na územích ovládaných IS.

Celkem onemocnělo 91 mužů, 16 žen a 21 dětí. Většina pacientů byla afghánského původu (106), následují Syřané (12), Iráčané (8) a Íránci (1) Nejčastěji byla diagnostikována pyoderma (36), svrab (26), neštovice (18, především u dětí od 1 do 8 let), akutní virové infekce (15) a dermatitida. Podle závěrů odborníků byl zjištěn pouze jeden případ podezření z leishmaniózy, nicméně u kožní formy této nemoci nehrozí epidemiologické riziko. Zdroj: 24news.bg

 

Karanténa byla vyhlášena v reakci na protest bulharských nacionalistů, kteří měli obavy z toho, že by migranti mohli šířit nemoci a obtěžovat místní obyvatelé. Protesty se konaly v posledních týdnech po celé zemi, včetně Sofie, Jambolu nebo černomořského letoviska Varny.

Vzhledem k tomu, že byla uprchlíkům uzavřena tzv. Balkánská cesta, Bulharsko se stalo nárazníkovou zemí, kam dál proudí přistěhovalci z Turecka a Středního východu. Všechna přijímací střediska jsou v Bulharska naplněna a v zemi je přibližně 13 tisíc uprchlíků. 

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace