Kardinál Dominik Duka: "Česko by uprchlíky rozhodně přijímat nemělo, a to z bezpečnostních i kulturních důvodů"

Kardinál Dominik Duka: &quote;Česko by uprchlíky rozhodně přijímat nemělo, a to z bezpečnostních i kulturních důvodů&quote;
Autor fotografie: Screenshot YouTube/Dominik kardinál Duka|Popisek: Jeho eminence kardinál Dominik Duka
28 / 08 / 2016, 07:00

Jeho eminence už dříve varovala, že až dosáhne podíl muslimů ve společnosti 25 procent, začnou prosazovat šaríu.

„My jim v první řadě nepomůžeme, a to je trochu i můj spor s některými lidmi uvnitř církve. Neuvědomujeme si, do jakého chaosu bychom mohli uvrhnout společnost, protože ta otázka přijetí těchto lidí – to znamená tedy opravdu uskrovnění se celé společnosti,“ uvedl kardinál Duka pro server TN.cz.

„Je velmi těžké vést dialog, když na druhé straně jsme svědky toho, co se děje. Mně to často připomíná, když si vzpomeneme na životopis Winstona Churchilla, kdyby v roce 1939 hovořil a vedl dialog s Adolfem Hitlerem, s Göringem a s Ribbentropem. On viděl, kam celý svět směřuje. Byla proti němu prakticky celá elita velké Británie. Takže někdy je potřeba mít tu odvahu a říci pozor,“ vyzývá kardinál Dominik Duka.

Kardinál Dominik Duka OP (* 26. dubna 1943, Hradec Králové) je 36. arcibiskup pražský, metropolita a primas český (jmenován 13. února 2010) a předseda České biskupské konference (zvolen 21. dubna 2010). Dne 6. ledna 2012 byl jmenován kardinálem a dne 18. února téhož roku mu papež Benedikt XVI. udělil v Římě odznaky kardinálské hodnosti.

Na otázku, zda je třeba se obávat většího počtu muslimů v Evropě, uvedl, že může jen opakovat postřeh kardinála Gantina. Bernardin Gantin byl beninský kardinál, zemřel v roce 2008. Podle Duky to byl velký přítel našeho kardinála Tomáška. „Gantin o vyznavačích islámu řekl: Dokud jich je ve společnosti pět procent, nejsou problémy. Když jich je patnáct procent, začnou přicházet s požadavky, že by chtěli obsazovat svými lidmi určitá klíčová místa ve společnosti. A jakmile se dostanou na 25 procent, začnou do zákonů prosazovat právo šaría a usilovat o převzetí vlády,“ uvedl Duka. Zdroj: parlamentnilisty.cz

Celý rozhovor pro Týdeník Echo24 byl zveřejněn zde

Tagy článku