Kardinál Duka ponižuje muslimy a močí na papeže, napsal britský komentátor The Independent

Kardinál Duka ponižuje muslimy a močí na papeže, napsal britský komentátor The Independent
Autor fotografie: redakční databáze|Popisek: papež
15 / 05 / 2016, 06:00

Komentátor prestižního britského listu The Independent Robert Fisk si vzal na mušku kardinála Dominika Duku.

Komentátor britského listu The Independent Robert Fisk se ve svém čtvrtečním komentáři zostra pustil do kardinála Dominika Duky. Vytýká mu to, že znevažuje papežovu snahu se angažovat v migrační otázce a ponižuje i muslimy. Svou kritiku Fisk směřuje na celý katolický klérus v Evropě, který podle něho znevažuje kroky papeže Františka, jež činí v migrační otázce.

Fisk se kromě jiného zaměřil ve svém komentáři právě na Duku. Napsal, že tím, že znevážil Františkovo úsilí se angažovat v otázce migrace, tak ,,pomočil papeže". Doslova napsal, že ,,kardinál Dominik Duka se rozhodl nejen ponížit muslimy, ale také mocně močit na papeže Františka osobně".

Duka podle Fiska zesměšňuje Františkovo zapojení do migrační krize a jeho činy jsou prý pouhými gesty. Naopak, současného papeže hodnotí komentátor příznivě, když navštívil ostrovy Lampedusa a Lesbos, které prožívají migrační krizi. Podle Fiska existovaly v minulosti doby, kdy by papež Dukovi ze jeho kritická slova poslal ,,flakón s jeden" či vrahy ,,se zrezivělým nožem".

Duka pak měl mít slova chvály pro Františkova předchůdce Benedikta XVI., který, jak napsal Fisk, byl Hitlerovým příznivcem, když v roce 1941 vstoupil do Hitlerjugend. Pozitivně však hodnotí, že Duka bojoval před listopadem 1989 proti komunistům, za což seděl ve vězení. Fisk píše, že ,,nikdo by neměl Dukovi dávat přednášky o utrpení". Současně však dodal, že Dukova slova dokazují fakt, že ,,nedokáže pochopit utrpení těch, kteří nejsou stejné víry".

Podle Fiska jsou ,,zpátečníky" i Viktor Orbán a Miloš Zeman, protože se domnívají, že pouze oni chrání křesťanskou Evropu před muslimskými uprchlíky. Maďarského předsedu vlády pak označil za ,,odporného".

 

Zdroj: aktualne.cz, theindependent.co.uk

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace