Karel Schwarzenberg varoval poslance před demagogy a zastal se české vlády v otázce uprchlíků

Karel Schwarzenberg varoval poslance před demagogy a zastal se české vlády v otázce uprchlíků
Autor fotografie: YouTube/screenshot/TOP 09|Popisek: Karel Schwarzenberg
01 / 10 / 2015, 19:15

Silná slova na dnešní mimořádné schůzi sněmovny zazněla od poslance a předsedy TOP 09 Karla Schwarzenberga.

Ten dnes uvedl ve svém projevu mj:

"Současné situaci jsme mohli předejít, pokud bychom přijali dost uprchlíků ze Sýrie vloni a kdybychom už tehdy projevili vstřícnost, nemuselo k hlasování o kvótách vůbec dojít. Ale my jsme říkali pouze: Ne, ne, ne!

Jsme členy Evropské unie, tak to račme přijmout, místo abychom tady trávili čas nepřetržitým remcáním, což nám vůbec nepomůže. Když jsme vstoupili do EU, když jsme podepsali Lisabonskou dohodu, tak jsme přijali jistá pravidla chování v Unii. Ano, teď jsme proti kvótám protestovali, byli jsme proti, ale byli jsme přehlasováni.

Ministr vnitra se v poslední době snaží krýt záda svému ministerskému předsedovi siláckými výroky vůči Evropské unii, vůči Spolkové republice, a vůbec v souvislosti s kvótami. Doporučuji tohoto nechat. Ujišťuji vás o tom, že demagogové a strany vůdcovského typu v demagogii budou vždycky úspěšnější. Jsem starý muž a vím, že v této soutěži demokratická strana nemůže vyhrát. 

Když demokratické strany v Rakousku chtěly býti stejně odmítavé vůči cizincům jako Svobodní, Svobodní přidali a pořád přibývali na hlasech. Ne, jedině jasný odpor hned ze začátku, ne přizpůsobení nám pomáhá. Prosím, na to pamatujte.“

Karel Schwarzenberg varoval už před několika týdny ve videu TOP 09 (TOPvidea) zveřejněném na YouTube 10.9.2015:


"K čemu je dnešní schůze? Pendrek vyřešíme. Co se stane? Nic." I toto zaznělo.

Zdroj: ČT24

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace