Kolínský karneval: 22 sexuálně napadených a 1 znásilněná

Kolínský karneval: 22 sexuálně napadených a 1 znásilněná
Autor fotografie: Ilustrační foto|Popisek: Karneval v Kolíně nad Rýnem
06 / 02 / 2016, 07:45

Během první noci tradičního karnevalu v německém Kolíně nad Rýnem došlo navzdory zvýšeným bezpečnostním opatřením ke 22 případům sexuálního obtěžování a jednomu znásilnění. Policie zatkla 190 osob a údajně se jedná o "běžný vzorek obyvatel".

Podle serveru Novinky policie uvedla, že počet sexuálních útoků byl vyšší než během první noci loňského karnevalu, ačkoli je patrně kvůli deštivému počasí v ulicích mnohem méně lidí. 

Bilance první noci je 23 obětí sexuálního násilí. Jedna žena byla po cestě domů dokonce znásilněna. Útočníka zadržela policie a je ve vazbě. Ještě včera se hovořilo "pouze" o šesti případech.

To, zda mají útoky na svědomí, jako v případě novoročních oslav, uprchlíci, není jisté. Podle BBC němečtí policisté včera zadrželi 190 lidí a oznámili, že zadržené osoby „jsou běžný vzorek obyvatelstva”.

Kolín nad Rýnem kvůli silvestrovským událostem letos koná masopust za mimořádně přísných bezpečnostních opatřeních. Původně se plánovalo až 2 800 policistů v ulicích, nyní se hovoří o tom, že jich je nasazeno 2500. V ulicích jsou také kamery a policii pomáhají i členové soukromých bezpečnostních služeb. U katedrály je zřízena "bezpečná zóna pro ženy".

Obavy panují ale také z možného teroristického útoku. Před vypuknutím veselí policie varovala, aby se lidé z legrace nemaskovali jako džihádisté nebo nenosili atrapy zbraní.

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace