Karneval v Německu: hlášeno pouze šest sexuálních útoků. Terčem byla i reportérka belgické televize

Karneval v Německu: hlášeno pouze šest sexuálních útoků. Terčem byla i reportérka belgické televize
Autor fotografie: YouTube/screenshot/AFP DE|Popisek: Karneval v Kolíně nad Rýnem
05 / 02 / 2016, 10:15

Reportérku belgické televize sexuálně obtěžovali v přímém přenosu dva zatím neznámí pachatelé.

Veřejnoprávní televizní stanice RTBF podala stížnost na policii v Kolíně nad Rýnem poté, co její reportérku Esmeraldu Labyiovou sexuálně obtěžovali v průběhu přímého přenosu v pořadu Události včera večer. Informaci zveřejnil server demorgen.be

"Ukazovali za mými zády na kameru vztyčené prostředníky a dělali obscénní gesta. Najednou jsem ucítila ruku na mých prsou. Byla jsem ohromena a šokována," uvedla reportérka k incidentu, který zažila v Kolíně nad Rýnem, když informovala o průběhu karnevalových oslav a připomněla sexuální útoky na stovky žen o silvestrovské noci.

Stanice RTBF sdělila, že již obdržela písemnou omluvu od kolínského primátora. Současně se vedení televizní stanice rozhodlo videozáznam stáhnout ze svého vysílání, protože hrubým způsobem ponižovalo jejich zaměstnance. 

V Kolíně nad Rýnem je letos karneval ve srovnání s předchozími roky výrazně klidnější. Vyplývá to z průběžné bilance kolínské policie, která do ulic poslala více než 2500 policistů, což je třikrát více než rok předtím. Účastníků karnevalu je navíc v centru Kolína kvůli chladnému a deštivému počasí podle odhadů méně než loni.

Kolínský karneval: Nepřevlékejte se za džihádisty!

Letos podle policie klesl počet trestních oznámení i krádeží. Během karnevalu zatím němečtí policisté evidovali šest sexuálních útoků na ženy. Centrum města je oplocené a kdo se chce dostat dovnitř, musí projít zběžnou kontrolou. 

Úřady nechtějí dopustit, aby se opakovaly incidenty ze silvestrovské noci. V Kolíně nad Rýnem, ale i v dalších německých městech se shromáždil dav mužů, kteří sexuálně napadali a okrádali ženy. Podle předběžných závěrů policejního vyšetřování byli pachatelé přistěhovaleckého původu, velkou část z nich tvořili žadatelé o azyl. 

 

 

Tagy článku