Karta se obrací. Štvanou zvěří se začínají stávat muslimové

Karta se obrací. Štvanou zvěří se začínají stávat muslimové
Popisek: muslimové
23 / 06 / 2017, 09:00

Po útoku osmačtyřicetiletého muže, jehož cílem nedaleko mešity ve čtvrti Finsbury Park byli muslimové, se zdá, že se role obrátily. I muslimové se začínají stávat terčem útoků ,,osamělých vlků".

Vývoj zřejmě dospěl do takového stadia, že vnitřní frustrace a naštvanost obětí teroristických útoků, které v drtivé většině páchají od masakru v redakci humoristického časopisu Charlie Hebdo v lednu 2015 muslimové, dosáhla takového stupně, že mohou v ojedinělých případech podniknout ,,protiútok". V žádném případě je neschvaluji, jako nesouhlasím s útoky na hinduisty, buddhisty či jiné náboženské skupiny.

Na druhou stranu tuto vnitřní frustraci některých lidí lze do jisté míry pochopit. Ti pak mohou jako v případě londýnského útoku na muslimy sáhnout k extrémnímu řešení a ,,vyřídit" si jednostranně účty. Musíme si uvědomit, že není nikterak přehnanou skutečností, že Evropa je ve válce s náboženstvím, které je z podstaty věci nepřátelské k ostatním, a jež má ve svém genetickém kódu uloženy expanzivní války za jeho rozšíření. Tak tomu bylo v minulosti, tak je tomu i dnes.

Teroristické útoky ve jménu islámu pak budou zcela jistě v Evropě pokračovat dál, čímž se může zvyšovat i pravděpodobnost dalších útoků na muslimy ze strany ,,osamělých vlků". Nemusejí mít však tu podobu, kterou jsme viděli ve čtvrti Finsbury Park v Londýně, ale mohou nabýt i jiných, ,,umírněnějších" forem.

A ještě jedna věc, kterou zmiňme a jež je v kontextu této problematiky zajímavá. Pokud se stane teroristický útok, který má na svědomí muslim, tak jej islámská komunita odsoudí (pokud vůbec) se značnou dávkou neochoty a obvykle pozdě. Nyní poté, co osmačtyřicetiletý muž najel do lidí před mešitou, takřka ihned přišla s prohlášením, že šlo o bezprecedentní útok a zvrácený projev islamofobie. Zkrátka dvojí metr. Pak se ale nesmí islámská komunita všude v Evropě divit, že se proti ní (částečně oprávněně) zvedají nálady. To pak může vést k dalším ,,protiakcím" ze strany obětí islamistického teroru proti strůjcům těchto útoků. Frustrace obyvatel Evropy, která je pod permanentní islamistickou ztečí, totiž povážlivě narůstá.

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace