Kasparov: Rusko se snaží, aby byl zvolen Trump

Kasparov: Rusko se snaží, aby byl zvolen Trump
Popisek: Putin
22 / 10 / 2016, 14:30

Bývalý šachový mistr Garry Kasparov v pátek řekl reportérovi CNN Jaku Tapperovi že věří, že ruský prezident Vladimir Putin se "absolutně" snaží ohnout americké prezidentské volby ve prospěch Donalda Trumpa.

 "Naprosto," odpověděl Kasparov, když byl dotázán v pořadu CNN "The Lead", zda souhlasí s "tvrzením Bílého domu, že se Rusko snaží o zvolení Donalda Trumpa".

Kromě toho Kasparov, který uprchl před Putinovým režimem do Spojených států v roce 2013 řekl, že Rusové mají pravděpodobně informace o Trumpovi, který jsou přinejmenším stejně škodlivé jako zveřejněné úniky mailů Hillary Clintonové ve WikiLeaks.

"Nevěřím, že Trump je čistý a oni by nemohli nic najít," řekl. "Spíš měli dost, ale rozhodli se je použít soukromě na dobrý efekt, ať už hovoříme o dluzích či vydírání."

"Putin vidí v Trumpovi ideální protějšek," pokračoval Kasparov. "Trump nevykazuje žádnou úctu k demokracii či právnímu řádu."

Zdroj: CNN

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace